Tır ile hafif ticari araç kafa kafaya çarpıştı! Tır ile hafif ticari araç kafa kafaya çarpıştı!

İstanbul Haber - Eminönü’nde yapılan taksi denetiminde kurallara uymayanlara ceza yazıldı. Kemer takmadığı için ceza yiyen bir taksici, yoğun trafikten ötürü istese de kaza yapamayacağını bu sebeple kemer takmasa da değişen bir şey olmayacağını söyledi. Bir 8+1 taksi sürücüsü ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenerek, “Bu arabaları çıkarttı ama biz yolcu alamıyoruz. Durduk yere bir de ceza yedik” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik ekiplerince, taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Eminönü’nde yapılan denetimde, kurallara uymadığı tespit edilen taksicilere cezai işlem uygulandı. Emniyet kemeri takmayan 3 kişiye 436’şar TL, seyir halinde cep telefonu kullanan 2 kişiye 951’er TL ve araç muayenesi eksik olan bir kişiye 951 TL para cezası kesildi.

AW069117_02

“TRAFİK VAR, KEMER TAKMASAM ZATEN BİR ŞEY YOK”

Kemer takmadığı için ceza yazılan bir sürücü, trafiğin yoğun olduğunu, bu sebeple istese de kaza yapamayacağını söyleyerek kemer takmasa da değişen bir şey olmayacağını savundu. Taksici, “Bu sıcakta, bu trafikte kemer taksam zaten bir şey yok ki. Zaten kaza yapamıyoruz ki, trafikte adım adım ilerliyoruz, gidemiyoruz. Tabii takmamız lazım. Otobana çıktığımızda takıyoruz. Yapmamız gerekiyordu ama yapmadık. Hava sıcak, bir de trafik var. Bundan sonra takacağız, cezamızı yedik. Arkadaşlar görevlerini yaptılar, olsun. Allah’a şükür sıkıntımız yok” diye konuştu.

AW069117_01

İBB Başkanına sitem etti: Bu arabaları çıkarttı ama biz yolcu alamıyoruz

Seyir halindeyken cep telefonu kullandığı için ceza kesilen bir 8+1 taksi sürücü ise “Uygulamaya bakıyordum, telefon elimdeydi. Telefonla konuşmaktan ceza yazacağını söylüyor ama benim arabamda kamera kaydı var. Arabamda da müşteri var, kemerim de takılıydı. Ben bu cezayı hak etmedim” dedi. Sürücü konuşmasının devamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenerek, “Ayrıca Ekrem Bey bu arabaları çıkarttı ama biz yolcu alamıyoruz. Adamlar korsan hizmet yapıyor. Adamlar orada “seyyare seyyare” diyerek yolcu alıyor, otellerle bağlantılı bir şekilde çalışıyorlar. Biz bu arabayı niye çıkarttık, ne yapıyoruz? Evimize zaten para götüremiyoruz. Durduk yere bir de ceza yedik. Yani bunun amacı ne? Galerilere hizmet ise, galeriler zaten arabayı sattı şu an plaka toplama derdindeler. Artık bizi normal bir arabaya çevirseler de biz de para kazansak. Bu arabalar para kazanmıyor. Kamera kayıtları mevcut zaten, arabaya yolcu binmiyor. Sadece bu bölgede yolcu biniyor, başka bölgede yolcu binmiyor” şeklinde konuştu.

“MEDYA TAKSİCİLERİ KÖTÜLÜYOR” DEDİ, MUHABİR AKSİNİ SAVUNDU

Öte yandan, kemer takmadığı için durdurulup kendisine ceza yazılan bir başka sürücüden ilginç bir sitem geldi. Sürücü, medyanın taksicileri hep kötü gösterdiğini iddia ederek, “Yeni kalktık zaten, kemerimizi takacaktık o anda memur bey durdurdu. Ceza yiyeceğiz. Sağ olsun medya bütün taksileri kötülüyor. Bütün taksiciler kötü. Hiç iyi bir taksicinin haberini çıkardınız mı? Bu taksici çok iyi dediniz mi?” dedi. Muhabirin bunu kabul etmemesi ve taksicilerle ilgili güzel haberlerin de yapıldığını örnekle göstermesi üzerine ise taksici, “Milyonda bir defa yapmışsınız, Allah razı olsun yani” ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik ekiplerince taksicilere yönelik gerçekleştirilen denetimlerin devam edeceği öğrenildi. İHA

Kocasını göğsünden bıçaklayarak öldürdü! Kocasını göğsünden bıçaklayarak öldürdü!

Tır çarpmıştı, 7 günlük yaşam savaşını kaybetti! Tır çarpmıştı, 7 günlük yaşam savaşını kaybetti!

Gelinliğiyle tır kullandı Gelinliğiyle tır kullandı

Zonguldak’ı çocukların gözünden göreceğiz Zonguldak’ı çocukların gözünden göreceğiz

Baba sokak sokak kayıp kızını ve arkadaşını arıyor! Baba sokak sokak kayıp kızını ve arkadaşını arıyor!

Alkol alıp ormanı yaktılar! Alkol alıp ormanı yaktılar!

Silahlı kavgada yaralanan 8 yaşındaki kız o anları gözyaşlarıyla anlattı! Silahlı kavgada yaralanan 8 yaşındaki kız o anları gözyaşlarıyla anlattı!

3. Zonguldak günleri başlıyor!.. 3. Zonguldak günleri başlıyor!..

Kaan'ın ilk uçuşu için tarih verildi! Kaan'ın ilk uçuşu için tarih verildi!

Zonguldak'ta esnafla zabıta karşı karşıya geldi! Zonguldak'ta esnafla zabıta karşı karşıya geldi!

Kuzen kavgası cinayetle son buldu: 1 ölü Kuzen kavgası cinayetle son buldu: 1 ölü

Ayyıldız Kavşağı'nda parklar sürücüler ve yayalar için kabus oldu Ayyıldız Kavşağı'nda parklar sürücüler ve yayalar için kabus oldu

Sadak deresine uçan otomobilde can pazarı! Sadak deresine uçan otomobilde can pazarı!

Küçük çocuğa biber gazıyla saldırmıştı! O saldırgan yakalandı! Küçük çocuğa biber gazıyla saldırmıştı! O saldırgan yakalandı!

Yargıtay’dan işverenlere emsal karar! Yargıtay’dan işverenlere emsal karar!

Otomobil hırsızı çaldığı araçta uyurken yakalandı! Otomobil hırsızı çaldığı araçta uyurken yakalandı!

Düğün yolunda korkunç kaza! 1 ölü, 2’si çocuk 6 yaralı! Düğün yolunda korkunç kaza! 1 ölü, 2’si çocuk 6 yaralı!

İş yolunda feci kaza! Alkollü sürücünün kurbanı oldu! İş yolunda feci kaza! Alkollü sürücünün kurbanı oldu!

Pazarda fiyatlar aynı, ilgi yok! Pazarda fiyatlar aynı, ilgi yok!

Alkollü sürücüler can almaya devam ediyor! Alkollü sürücüler can almaya devam ediyor!

Zonguldak'ta intihar eden genç yaşamla ölüm arasında mücadele ediyor! Zonguldak'ta intihar eden genç yaşamla ölüm arasında mücadele ediyor!

Düzce’den AB’ye fındık yağmuru! Düzce’den AB’ye fındık yağmuru!

AK Gençlik, Gazze'de akan masum kanına sessiz kalmadı! AK Gençlik, Gazze'de akan masum kanına sessiz kalmadı!

Düzce'de arıcılığa ilaç desteği: Arılar güvende! Düzce'de arıcılığa ilaç desteği: Arılar güvende!

21 yıl önce annelerinin kızlarına yazdığı mektup ellerine ulaştı! 21 yıl önce annelerinin kızlarına yazdığı mektup ellerine ulaştı!

Düzce-Zonguldak karayolunda havaya ateş edenlerin silahları ele geçirildi! Düzce-Zonguldak karayolunda havaya ateş edenlerin silahları ele geçirildi!

Bilgisayarın başında ölü olarak bulundu! Bilgisayarın başında ölü olarak bulundu!

Saat kulesine çarptı, canından oldu! Saat kulesine çarptı, canından oldu!