Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları (ZONSİAD) Derneği, Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile Dedeman Otel’de Ticaret Fuarı düzenlendi.

Fuarın açılışına; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı(TSO)Metin Demir, ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin ve iş insanları katıldı.

TISKAOĞLU, “ZONGULDAK ARTIK BAŞKA YERE GİDİYOR"

Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Başkanı Nejdet Tıskaoğlu; “İnsanların hayatlarında özel günler vardır. 18 Mart özel bir gün. Bu bayrağın dalgalandırılmasına vesile olan şehitlerimizi saygı ile anıyorum. Zonguldak gelişiyor. Zonguldak’ın artık ticaret fuarı olması gerektiğini söyledik. Bugün bu fuarın birincisini düzenliyoruz. Zonguldak dışındaki insanların kendini geliştirdiğini iş insanı olduğu gösteriyor. İstanbul’dan, Almanya’dan gelen herkese teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan sponsorumuza teşekkür ediyoruz. Yerel basına da teşekkür ediyoruz. Bugün çok mutluyuz. Gururluyuz. Zonguldak artık başka bir yere gidiyor. Katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

DEMİR, “ZONGULDAK TEKRAR TOPARLANMAYA BAŞLADI”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir; “Zonguldak mazisi güçlü bir şehir. Türkiye’nin 5’inci 6’ncı sıralarda olduğu yıllar var. Geriye giden bir Zonguldak var. 81 ilde 28’inci sıradayız. Güncel durum, Zonguldak görebileceği kadar en dibi görmüş. Tekrar toparlanmaya başlamış. Zonguldak’ın geleceği çok patlaktır. Zonguldak’ın eksikliğini hep bahsettik. Vizyon etrafından herkesi kenetlememek en başında ki sorundu. ZONSİAD’la birlikte başarabilir miyiz demiştik. Çok şükür yaptık başardık. 2. iyi oldu. 3’üncüsü daha iyi oldu. Zonguldak günlerini Ankara’da devam edeceğiz. Zonguldak’ın tanıtımı için güzel olacak. Bu olay Zonguldak’ın lobiciliği için güzel olacak. Niyetler önemli. Umudumuz misliyle yükseldi. Birinci ama geleneksel olarak devamını yapacağız. Biz ne zaman fikirle çıksak sayın valimiz destek veriyor.”

TUTULMAZ, “YENİDEN ÜST LİGDEKİ ZONGULDAK’I YARATACAĞIZ””

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, “İlimizin iş insanlarını bir araya getirme çabalarımızın bu etkinliğine hepiniz hoş geldiniz. Geçmişte kendinden üst düzeyden bahsettiren bir il. Ülkenin en üst liginde olan bir ildi. Ekonominin de kendine göre dili var. Maalesef Zonguldak yeterince okuyamadı, faaliyete geçemedi. Son yıllarda bunun değiştiğini görüyoruz. Özel sektörün değişik alanlarda gayreti var. İki sene önce OSB’de boş yer varken şimdi yok. Üretmek lazım. Üretimin olduğu yerde insanlara iş vardır aş vardır. Yanı başımızda ülkemizin önemli yatırımı olan Filyos bölgesinde doğalgazın karaya çıkacağını milletimizin hizmetine sunulacağını buradan paylaşmak istiyoruz. Önümüzde ki 10-15 günlük süre içerisinde onun da açılışı yapılarak milletimizin hizmetine sunulacak. İlimiz kömürle enerjiyi oluştururken şimdi hem kömür hem de doğalgazla oluşacak. Ülkemizin kalkınmasının itici gücü olacak. OSB’lerle balıkçılık açısından düşündüğümüz şeylerle yeni ticaretle yeniden üst ligdeki Zonguldak’ı yaratacağız. Bu tür fuarlar şehirlere katkı sağlar. Oranın turizmine katkı sağlar. Daha çok kişinin buraya geleceği ortamlar oluşması bir aşamayı hep beraber gerçekleştiririz.” 

Konuşmaların ardından Vali Tutulmaz yönetiminde protokol üyeleri, fuara destek veren iş insanlarına plaket verdi. Ardından protokol üyeleri fuarın açılış kurdelesini kesti.

Kurdele kesiminin ardından Vali Tutulmaz ve ZONSİAD Başkanı Necdet Tıskaoğlu, fuar alanını gezdi. Haber: Sertaç ÖZDEMİR

3-494-341-106

Editör: Seçkin