Ankara'da yıllardır "Dikmen" olarak bilinen mahallenin adı, belediyenin aldığı kararla bir gecede değiştirildi. ATV'nin haberine göre, vatandaşlar durumdan haberdar olmadıklarını belirtirken, "Dikmen" yerine "Sakarya" yazan tabelaları görünce şaşkına döndüler.

Olayın en ilginç yanı, bu isim değişikliğinden mahalle muhtarının bile haberdar olmamasıydı. Kendisini "Yukarı Dikmen" muhtarı olarak tanıtan Murat Nazlıcan, aslında "Sakarya" Mahallesi Muhtarı olduğunu öğrendi. Nazlıcan, "Antalya'ya belediye ile birlikte seminere gitmiştim, orada duydum. Mecbur şu an 'Sakarya' Mahallesi Muhtarı olarak ifade edeceğiz artık kendimizi" dedi.

Üvey annesini kardeşinin yanında kafasından silahla vurup öldürdü Üvey annesini kardeşinin yanında kafasından silahla vurup öldürdü

Belediye ekipleri, tabelaları değiştirmeye başladı. Bazı tabelalarda "Yukarı Dikmen", bazılarında ise "Sakarya" yazıyor.

İsim değişikliği kafa karışıklıklarına da yol açtı. Bir taksici, "40 senedir buradayım, ilk defa sizden duyuyorum" dedi. Vatandaşlar, belediyenin isim değişikliği kararını yargıya taşıdılar. (Haber Merkezi)