Gediz Adnan Menderes Yaşam Parkı’nda bu sene 19’ncusu düzenlenen Tarhana Festivali’ne, AK Parti Kütahya milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya milletvekili Ahmet Erbaş, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasından sonra açılış konuşması yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, 19’ncusu düzenlenen Tarhana Festivali’nin hayırlı olması dileğinde bulundu. Akçadurak, "Geleneksel Gediz Tarhana Festivali, geleneğimiz ve kültürümüz olan tarhananın tanıtımının yanında her geçen gün yeni yatırımlarla gelişmekte olan Gediz’in tanıtımı adına katkı sağlamakta. Tarhananın coğrafi işaretini aldık. 4-5 tane profesyonel şekilde tarhana üretimi yapan firmaların yanında merdiven altı dediğimiz evlerde annelerimizin yaptığı tarhanalar var. Gediz ekonomisine ciddi manada katkı sağlıyorlar. Etkinliklerin yanı sıra ilçe ekonomisine katkı sağlayan, alışveriş imkânı festival sürecinde devam edecek. Kazasız belasız bir şekilde etkinliğimizi tamamlanmasını temenni ediyorum. Esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Kütahya milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Ahmet Erbaş’ta konuşma yaparak festivalin hayırlı olması temennilerinde bulundu. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrası protokol üyeleri satış reyonlarını gezerek esnafla sohbet etti.

Gediz Tarhana Festivali etkinlikleri çerçevesinde bu akşam ünlü pop sanatçısı Burcu Güneş açık hava konseri verecek. Festival 30 Temmuz tarihine kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.(İHA)

Bina iş makinasının üzerine çöktü, operatör hayatını kaybetti Bina iş makinasının üzerine çöktü, operatör hayatını kaybetti

tarhana festivali