Süper Amatör Lig’in 5’inci haftasında iki derbi birden oynanacak. İlk 4’te, 10’ar ve 9 puanla sıralanan Devrek Belediyespor, Ereğli Akınspor, Mavi Şimşekspor ve Gelikspor birbirleriyle puan mücadelesi verecek. Puantajda oluşan sıralama doğrultusunda derbi unvanı kazanan maçlar, Mavi Şimşekspor-Devrek Belediyespor ve Ereğli Akınspor-Gelikspor arasında oynanacak.

10’ar puanlı takımlardan Mavi Şimşekspor ile Devrek Belediyespor arasındaki karşılaşma, 29 Ekim Pazar günü saat 14.30’da Çatalağzı Ümit Saka sahasında oynanacak. Zirve ortağı iki takımın maçını, klasman geçmişi bulunan tecrübeli il hakemi Özcan Kılıçkeser yönetecek. Kılıçkeser’in yardımcılıklarını, Melih Kaya ile Ferhat Korum yapacak.

10 puanlı Ereğli Akınspor ile 9 puanlı Gelikspor arasında 28 Ekim Cumartesi günü saat 15.30’da Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı Stadı’nda oynanacak karşılaşmada ise, düdük bölgesel klasman Enis Akça’da olacak. Yarı profesyonel lig olarak adlandırılan Bölgesel Amatör Ligde ikinci sezonunu yaşayan ve görev aldığı her maçta başarı grafiğini yukarıya taşıyan Akça’nın yardımcı triosu, Bayram Çiv ve Yunus Emre Yüksel’den oluşuyor.

Haftanın diğer maçlarında Hakan Ergin, Tayfun Poyraz, Emre Çiçekçi ve Bayram Çiv düdük çalacak.

Süper Amatör Ligde 5’inci haftanın maç programı ve hakemler şöyle:

28 EKİM CUMARTESİ

Saat 13.00 Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı Stadı: Ereğli Yenimahallespor-İhsaniyespor (Tayfun Poyraz, Mert Çolak, Okan Karakök)

Saat 15.30 Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı Stadı: Ereğli Akınspor-Gelikspor (Enis Akça, Bayram Çiv, Yunus Emre Yüksel)

Saat 14.00 Gökçebey sahası: Gökçebeyspor-Çaycuma Gençlerbirliği (Emre Çiçekçi, Murat Kaskun, Furkan Topalahmetoğlu)

29 EKİM PAZAR

Saat 14.30 Çatalağzı Ümit Saka sahası: Mavi Şimşekspor-Devrek Belediyespor (Özcan Kılıçkeser, Melih Kaya, Ferhat Korum)

Can Avcı sürprizi... Tecrübeli kalecinin adı Zonguldak Kömürspor’la anılıyor Can Avcı sürprizi... Tecrübeli kalecinin adı Zonguldak Kömürspor’la anılıyor

Saat 15.00 Çaycuma İlçe Stadı: Çaycumaspor-Beycuma Cezaevispor (Bayram Çiv, Tayfun Poyraz, Furkan Topalahmetoğlu)

Saat 15.00 Kilimli Ahmet Şerifoğlu Stadı: Kilimli Belediyespor-Karadeniz Ereğli Çiğdemlispor (Hakan Ergin, Emre Çiçekçi, Arda Yiğit Alabaş)

SPOR SERVİSİ

bmmm

Editör: Hüseyin EKİNCİ