Süper Amatör Lige yükselecek 3 takımın belli olacağı Birinci Amatör Küme Play-Off grubunda heyecan başlıyor.

Play-Off’ta, Merkez grubundan Ayiçispor, Terakkispor, Üzülmezspor, Ereğli grubundan Zonguldak Ereğlispor, Ortacıspor, Çaycuma grubundan Perşembe Belediyespor, Filyos Ateşspor ve Çaycuma Gelişimspor mücadele edecek.

4’erli 2 gruba ayrılacak takımlar, direkt yarı finalden başlayacakları Play-Off’ta, karşılıklı oynayacakları maçlarda birbirlerine üstünlük sağlayıp grup finaline kalma mücadelesi verecek.

Bugün Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda çekilecek grup ve fikstür kurasıyla başlayacak Play-Off sürecinin ilk maçları, 6 ya da 7 Nisan tarihinde oynanacak.

Play-Off etabında yarı final ve final maçlarında çift maç eleme sistemi uygulanacak. Takımlar, kendi gruplarında karşılıklı maçlar oynayacak. Maçlar neticesinde ikili averajda üstün olan takım grup finaline yükselecek. Finalde de uygulanacak çift maç sistemi neticesinde şampiyon takım, Süper Amatör Lige yükselecek.

A ve B grubu şampiyonlarına finalde kaybeden takımlar, 3’üncü takımın belirlenmesi adına, yine çift maç üzerinden karşı karşıya gelecek. Böylelikle Süper Amatör Lige yükselen 3’üncü takım belli olacak.

SPOR SERVİSİ

Süper Lig yolunda son düzlük! Kim kiminle nerede ne zaman karşılaşacak? Süper Lig yolunda son düzlük! Kim kiminle nerede ne zaman karşılaşacak?

Editör: Hüseyin EKİNCİ