Zonguldak Kömürspor’a yeni teknik direktör!

Haziran ayı sonunda yapılması planlanan kongrede oluşacak yeni yönetimin hedef planlaması az çok kendini belli etti

Zonguldak Kömürspor’a yeni teknik direktör!
04 Haziran 2021 Cuma 14:33

***Zonguldak Kömürspor, Eylül ayında başlayacak 2021-2022 sezonuna yeni bir teknik direktör ve ekiple girecek. Yeni teknik adamın Zonguldak’tan mı, yoksa il dışından mı olacağı konusunda net bir şey yok fakat camianın önde gelen isimleri belli başlı isimler üzerinde duruyor.

Yeni bir oluşum içindeki Zonguldak Kömürspor’da değişim rüzgarı 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Kulübün ilk gündem konusu kongre.

Haziran ayı sonunda yapılması planlanan kongrede, iş adamı Alaattin Kurnaz başkanlığında Zonguldak’ı kucaklayıcı bir yönetim oluşturulacak. 30 kişiden oluşması beklenen yeni yönetim kurulunda, rödevans saha işletmecileri, belediye, sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek, Eren Enerji ve Çates’ten belli başlı isimler yer alacak.

Ekonomik yönden güçlü bir yönetimle yeni bir sayfa açacak Zonguldak Kömürspor’da mali tablo üzerinde geniş kapsamlı bir çalışma yapılacak. Bu süreçte “dış borçlar” ile “transfer bütçesi” öncelikli sırada tutulacak. Borçlar üzerinde yapılacak iyileştirme çalışmalarıyla birlikte transfer için gerekli bütçe kısa sürede oluşturulup 2021-2022 sezonu planlamasına geçilecek.

Teknik ekip yenilenecek

Zonguldak Kömürspor’da yüzde 70 oranında oluşan yeni yönetim kurulu, önümüzdeki hafta başında geniş kapsamlı katılımla yapılacak toplantıda yüzde 100 oranında şekillenecek. Yönetim listesinin belli olmasıyla birlikte kongre tarihi beklenilmeden yeni sezona dair plan-program içine girilecek.

ŞAFAK Spor’un edindiği bilgilere göre; Zonguldak Kömürspor yeni sezonda yoluna yeni bir teknik direktörle devam edecek. Bu teknik direktörün Zonguldak’tan mı, ya da il dışından mı olacağı henüz belli değil. Teknik direktör konusunda “deneyim ve tecrübe” sahibi olması kıstası ön planda tutulacak. Tercih aşamasında kulübün ekonomik yapısına uygun bir anlayış ve düşüncenin kabul edilebilirliği de etkili olacak.

Öte yandan, 5 sezondur 2. Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor, bu süreçte 4’ü Zonguldak, 2’si il dışından 6 farklı teknik direktörle çalıştı. 2. Ligdeki ilk sezona Şenol Demir’le başlayan Zonguldak Kömürspor, ardından Fatih Akyel, Cahit Terzi, Serkan Afacan, Mustafa Dalcı ve Barış Şeref’le devam etti.

Kadro yapılanması kaçınılmaz

Zonguldak Kömürspor, teknik direktör konusunun çözüme kavuşturulmasının ardından kadro yapılanmasına gidecek. Sezonu 35 kişilik futbolcu kadrosuyla kapatan kırmızı-lacivertli takımda 24 futbolcunun sözleşmesi bitti. Bu futbolcuların büyük çoğunluğu ilk 11’de yer alıyordu.

İç transferde kimlerle yola devam edileceği ve dış transferde kimlerin alınacağına yeni teknik direktörün de içinde olacağı transfer komitesi karar verecek.

Kırmızı-Lacivertli kulüpte, yeni sezona dair kafalardaki düşünce tecrübeli bir teknik direktör idaresinde en az ilk 5’i zorlayan bir takım oluşturmak.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.