Kortta müthiş mücadele... Şampiyonlar belli oldu

10 ilden 67 tenisçinin katıldığı Senior Hafta sonu Tenis Turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi

Kortta müthiş mücadele... Şampiyonlar belli oldu
15 Ağustos 2022 Pazartesi 13:26

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından Zonguldak’ın ev sahipliğinde düzenlenen Senior Hafta sonu Tenis Turnuvası, tarihi bir geçmişe sahip Tenis Deniz İhtisas Kulübü kortlarında nefes kesen final müsabakalarıyla sona erdi.

11 Ağustos Cuma günü başlayıp 14 Ağustos Pazar gününe dek süren ulusal düzeydeki turnuvaya, Zonguldak, İstanbul, Ankara, Bursa, Trabzon, Samsun, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bartın’dan 30 ila 65 yaş aralığında 67 tenisçi katıldı.

Başarı derecesine göre kazanılan puanlar doğrultusunda Türkiye geneli klasman sıralamasını belirleyici özelliğe sahip hafta sonu turnuvası, en son 12 yaş Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapan kortlardaki sessizliği bozdu.

Birbirinden farklı özellik ve yeteneğe sahip kadın ve erkek tenisçilerin raket salladığı turnuva, kıyasıya müsabakalara sahne oldu. Özellikle şampiyonların belli olduğu final müsabakaları nefesleri kesti. Tenis severlerin büyük ligi gösterdiği müsabakalarda, şampiyonluk mücadelesi veren sporcuların ortaya koyduğu performans büyük alkış aldı.

Müsabakalar sonunda kadınlar 40+’da Zonguldak’tan Özlem Yıldız, erkekler 30+’da İstanbul’dan Resul Karaman, kadınlar 30+’da Zonguldak’tan Dilek Ketenci, erkekler 50+’da Zonguldak’tan Murat Hut, kadınlar 45+’da İstanbul’dan Stela Laurentiaa Pencu, erkekler 40+’da Ankara’dan Ersin Ercan, erkekler 45+’da Zonguldak’tan Süleyman Gezer, erkekler 35+’da Zonguldak’tan Bilal Emektar ve kadınlar 50+’da Stdney Lorraine Yol birinci oldu.

Yaş kategorilerinde birinci olan sporculara, Tenis Deniz İhtisas Kulübü Başkanı Çetin Özçep ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kupa takdim edildi.

Final müsabakaları ve sonuçlar şöyle:

ERKEKLER

50+ kategorisi,

1.Murat Hut (Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü), 2.E.Çil (Ferdi-Bartın)

45+ kategorisi,

1.Süleyman Gezer (Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü) -2. Ali Güler (Bartın A.G. Tenis Akademi)

40+ kategorisi,

1.Ersin Ercan (Ankara-ferdi), 2.Tayfun Bağdat (Bartın A.G. Tenis Akademi)

35+ kategorisi,

1.Bilal Emektar (Zonguldak-ferdi), 2.Mustafa Çağatay Büyükuysal (Zonguldak-ferdi)

30+ kategorisi,

1.Resul Karaman (İstanbul-ferdi), 2.Gökhan Sarıhan (Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü)

KADINLAR

50+ kategorisi,

1. Stdney Lorraine Yol (Zekeriyaköy SK- İstanbul), 2.Gülay Ertürk (Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü)

45+ kategorisi,

1. Stela Laurentiaa Pencu (İstanbul-ferdi), Deniz Amaç (Bartın A.G. Tenis Akademi)

40+ kategorisi,

1.Özlem Yıldız (Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü), 2.Aysel Kumbiloğlu (Bartın A.G. Tenis Akademi)

30+kategorisi,

1.Dilek Ketenci (Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü), 2.Tunay Ortaeskinazi (Bartın A.G. Tenis Akademi)

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.