Bu formanın değerini herkes çok iyi bilsin!

Madenci forması projesi kapsamında destek turları sürüyor

Bu formanın değerini herkes çok iyi bilsin!
25 Şubat 2021 Perşembe 15:22

Zonguldak Kömürspor Kulübü tarafından Aralık 2020’de hayata geçirilen madenci forması projesi tüm hızıyla sürüyor. Sezon sonuna kadar 10 bin rakamına ulaşılması hedeflenen proje kapsamında bugüne kadar 2 bin 500’e yakın forma satıldı.

Kömürspor yönetimi, formaların satışını hızlandırmak için farklı alternatifler deniyor. Elden satışların yanı sıra toplu satışlarla satış sayısını artırmak isteyen yönetim, siyasi il ve belediye başkanları bazında ziyaretlere başladı.

Önceki gün AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’a çıkan yönetimin adresi bu kez Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş oldu. Kömürspor AŞ Başkanı Hakan Hürfikir, Bektaş’a arkasında isminin yazılı olduğu 67 numaralı madenci forması hediye ederken, hem projenin amacını anlattı, hem de maddi yönden destek istedi. Bunun üzerine Başkan Bektaş, 200 adet forma alarak kulübe 20 bin TL destek sağladı.

Geçmiş dönemlerde kırmızı-lacivertli kulüpte yöneticilik yapan ve kulübün sorunlarını yakından bilen Bektaş’ın bu duyarlı davranışı yöneticileri memnun etti.

Madenci formaları, 3 Mart 1992’de TTK Kozlu Müessesesi’nde yaşanan grizu faciasında hayatlarını kaybeden 263 maden şehidinin tek tek adını taşıyor. Formalarla birlikte hem maden şehitlerinin isimleri ölümsüzleştirildi, hem de kulübe ciddi anlamda para kaynağının girmesi sağlanıldı.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.