Birinci Amatör Kümede futbol heyecanı başlıyor... 4 takım terfi edecek

Merkez ve Kilimli grubunda ilk hafta 9 maç oynanacak, Ereğli ve Çaycuma grupları beklemede

Birinci Amatör Kümede futbol heyecanı başlıyor... 4 takım terfi edecek
24 Kasım 2021 Çarşamba 11:53

Pandemi nedeniyle Mart 2018’de tatile giren Birinci Amatör Küme, 1.5 yılı aşkın aranın ardından 26 Kasım Cumartesi günü oynanacak 2 maçla başlayıp, 27 Kasım Pazar günü 7 maçla devam edecek.

Bu sezona mahsus olmak üzere İkinci Amatör Küme’yle birleştirilen ligde Merkez, Kilimli, Ereğli ve Çaycuma gruplarında 45 takım mücadele edecek. Bu takımlardan 4’ü sezon sonu itibariyle Birinci Amatör Küme’ye yükselecek.

Bölgesel olarak gruplara ayrılan takımlardan 13’ü Merkez grubunu, 6’sı Kilimli grubunu, 12’sini Çaycuma grubu, 14’ünü Ereğli grubu oluşturdu. Takım sayısı fazla olan Merkez, Çaycuma ve Ereğli grupları kendi içinde ikiye ayrıldı.

Buna göre Merkez A grubunu 1848 Siyah İncispor, Capeti Merkez Atölyesispor, Çaydamarspor, İnağzıspor, Karaelmasspor, Polisgücüspor, Merkez B grubunu Beycuma Cezaevispor, Elvanpazarcıkspor, Güvenlikgücüspor, Karamanspor, Kozlu Maden İşçileri Topbaşıspor, Tersanespor ve Zonguldak Gençlikspor oluşturdu.

Gruplarda ilk hafta Çaydamarspor-Karaelmasspor, 1848 Siyah İncispor-Polisgücüspor, Capeti Merkez Atölyesispor-İnağzıspor, Maden İşçileri Topbaşıspor-Zonguldak Gençlikspor, Beycuma Cezaevispor-Karamanspor, Elvanpazarcıkspor-Güvenlikgücüspor maçları oynanacak.

6 takımdan oluşan Kilimli grubunda Ayiçispor, Cumayanı Gençlikspor, Türkalispor, Göbü Gençlik, Karadonspor, Mavi Şimşekspor yer alırken, ilk hafta Göbü Gençlikspor-Cumayanıspor, Türkalispor-Ayiçispor ve Karadonspor-Mavi Şimşekspor karşı karşıya gelecek.

ÇAYCUMA ARALIK, EREĞLİ OCAK’TA BAŞLAYACAK

12 takımdan oluşan Çaycuma grubu ile 14 takımın yer aldığı Ereğli grubunda sezon Aralık ve Ocak ayında start alacak.

İki gruba ayrılan Çaycuma’da, A grubunda Çaycuma Yeşil Vadispor, Filyos Ateşspor, Gökçebeyspor, Kayıkçılar Gençlerbirliği, Nebioğlu Gençlikspor, Velioğlu Gençlikspor, B grubunda Çaycuma Gençlerbirliği, Çaycuma Yakaspor, Karamusaspor, Saltukovaspor, Sefercikspor, Veliköyüspor yer alıyor.

İlk hafta maçları Nebioğlu Gençlikspor-Velioğlu Gençlikspor, Çaycuma Yeşil Vadispor-Gökçebeyspor, Filyos Ateşspor-Kayıkçılar Gençlerbirliği, Saltukovaspor-Karamusaspor, Çaycuma Gençlerbirliği-Çaycuma Yakaspor, Sefercikspor-Veliköyüspor arasında oynanacak.

14 takımın katılım sağladığı Ereğli grubunda, A grubunu Ereğli Bayatspor, Gümelispor, Karadeniz Ereğlispor, Neyren Gökçelerspor, Ortacıspor, Sücüllü Yalıboyuspor, Zonguldak Ereğlispor, B grubunu Balıspor, Cumaspor, Ereğli Karadenizspor, Kandilli Belediyespor, Karadeniz Ereğli Çiğdemlispor, Karadeniz Ereğli Göztepespor, Tepeören Gençlikspor oluşturdu.

Sezonun ilk haftasında Sücüllü Yalıboyuspor-Neyren Gökçelerspor, Karadeniz Ereğlispor-Ortacıspor, Gümelispor-Zonguldak Ereğlispor, Karadeniz Ereğli Çiğdemlispor-Tepeören Gençlikspor, Ereğli Karadenizspor-Karadeniz Ereğli Göztepespor, Cumaspor-Kandilli Belediyespor karşılaşmaları oynanacak.

Takım sayısının fazla olması ve grupların ikiye bölünmesi nedeniyle Birinci Amatör Küme’de bu sezon Play-Off sistemi uygulanacak. Her grubun şampiyonu play-off müsabakaları neticesinde belli olacak.

Merkez A ve B ile Kilimli grubunda hafta sonu oynanacak maçların programı şöyle:

27 KASIM CUMARTESİ

Saat 12.30 Fener sahası: 1848 Siyah İncispor-Polisgücüspor

Saat 14.30 Fener sahası: Capeti Merkez Atölyesispor-İnağzıspor

28 KASIM PAZAR

Saat 12.00 Kozlu sahası: Maden İşçileri Topbaşıspor-Zonguldak Gençlikspor

Saat 10.30 Fener sahası: Çaydamarspor-Karaelmasspor

Saat 12.30 Fener sahası: Beycuma Cezaevispor-Karamanspor

Saat 14.30 Fener sahası: Elvanpazarcıkspor-Güvenlikgücüspor

Saat 13.30 Çatalağzı Ümit Saka sahası: Göbü Gençlikspor-Cumayanı Gençlikspor

Saat 13.30 Kilimli Ahmet Şerifoğlu Stadı: Türkalispor-Ayiçispor

Saat 14.00 Karadon sahası: Karadonspor-Mavi Şimşekspor

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.