2. Ligde çok iddialıyız... Play-Off neden olmasın

Zonguldak DSİ Spor, 2. Lig’de 2020-21 sezonu için tecrübeli antrenör Yusuf Yavuzarslan ile anlaşmaya vardı... Yavuzarslan'ın yardımcılığını Serdar Aktop üstlenecek

2. Ligde çok iddialıyız... Play-Off neden olmasın
04 Kasım 2020 Çarşamba 12:23

Zonguldak DSİ Spor, Voleybol Erkekler 2. Ligi’nde yeni sezonu Pazar günü TED Ankara Kolejliler maçıyla açacak. Karşılaşma, saat 15.00’te Fener’deki Olimpik Sporcu Fabrikası Salonu’nda oynanacak. Yusuf Yavuzarslan yönetimindeki takım, sezonu galibiyetle açmak istiyor.

VOLEYBOL Erkekler 2. Ligi’nde 2020-2021 sezonu başlıyor. 6 grupta 54 takımın mücadele edeceği ligde Zonguldak’ı, DSİ Spor temsil edecek. Yeşil-Beyazlı takım 2’nci grupta yer alıyor. Grupta DSİ’nin dışında Anadolu Voleybol, SGK, Çorum Sungurlu Belediyespor, TED Ankara Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Yamanca Asansör Çankırı Birlikspor ve Ziraat Bankası bulunuyor.

Zonguldak temsilcisi sezonun ilk maçını 8 Kasım Pazar günü Fener’deki Olimpik Sporcu Fabrikası Salonu’nda TED Ankara Kolejliler’le oynayacak. Yeşil-beyazlı ekip, sezonu galibiyetle açmak istiyor.

Gruptaki diğer maçlar, 5 Kasım Perşembe günü TVF Spor Lisesi-Anadolu Voleybol, 7 Kasım Cumartesi günü Ziraat Bankası-Yamanca Asansör Çankırı Birlikspor ve SGK-Sungurlu Belediyespor arasında oynanacak.

MART AYINDA SONA ERECEK

Erkekler 2. Voleybol Ligi’nde hafta sonu start alacak lig Mart ayında sona erecek. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından hazırlanan lig takvimine göre 7 hafta sürecek ilk yarı 20 Aralık’ta sona erecek. 35 günlük devre arası tatilinin ardından lig, 24 Ocak 2021 tarihinde ikinci yarı maçlarıyla kaldığı yerden yeniden başlayacak. 14 haftalık maraton 7 Mart’ta oynanacak maçlarla sona erecek.

YUSUF YAVUZARSLAN ÇALIŞTIRACAK

Zonguldak DSİ Spor’u yeni voleybol sezonunda Zonguldaklı antrenör Yusuf Yavuzarslan çalıştıracak. Meslek kariyerini uzun yıllar il dışında sürdüren Yavuzarslan, yeni sezon için Zonguldak DSİ Kulübü’nde işbaşı yaptı. Yavuzarslan’ın yardımcılığını yine Zonguldaklı antrenör Serdar Aktop yapacak.

HEDEF PLAY-OFF

Zonguldak DSİ Spor Kulüp Başkanı Orhan Yazıcı, Ziraat Bankası ve TED Ankara Kolejliler gibi güçlü takımların olduğu grupta hedeflerinin play-off oynamak olduğunu belirtti. Bu hedef doğrultusunda iyi bir kadro oluşturduklarını aktaran Yazıcı, daha önce bir çok üst düzey kulüpte oynamış Hayri Dalgıç, Muharrem Okumuş, Gökhan Cin ve Ercan Köseosmanoğlu gibi isimlerle kadroyu güçlendirdiklerini ifade etti.

Teknik kadroyu iki tecrübeli isim Yusuf Yavuzarslan ve Serdar Aktop ikilisiyle oluşturduklarını kaydeden Yeşil-Beyazlı Kulüp Başkanı, güçlü takımların olduğu grupta play-offu hedeflediklerini, hem teknik ekip, hem de oyuncu kadrosuyla bu hedefe varacaklarına inandığını diye getirdi.

Başkan Yazıcı, kulübe sponsorluk desteği sağlayan Tekno-Time sahibi Bayram Çolak ile Zonguldak Belediyesi’ne teşekkür etti.

2. GRUP İLK HAFTA MAÇLARI

5 KASIM PERŞEMBE

20.30 Ankara Beştepe Salonu: TVF Spor Lisesi-Anadolu Voleybol

7 KASIM CUMARTESİ

12.00 Ankara Beştepe Salonu: Ziraat Bankası-Yamanca Asansör Çankırı Birlikspor

Saat 18.30 Ankara Beştepe Salonu: SGK-Sungurlu Belediyespor

8 KASIM PAZAR

Saat 15.00 Olimpik Sporcu Fabrikası Salonu: Zonguldak DSİ-TED Ankara Kolejliler

İLK YARI MAÇ TAKVİMİ

1.HAFTA: 8 Kasım Pazar: TED Ankara Kolejliler (E)

2.HAFTA: 15 Kasım Pazar: Çorum Sungurlu Belediyespor (D)

3.HAFTA: 22 Kasım Pazar: Ankara SGK (D)

4.HAFTA: 29 Kasım Pazar: TVF Spor Lisesi  (E)

5.HAFTA: 6 Aralık Pazar: Ziraat Bankası (D)

6.HAFTA: 13 Aralık Pazar: Yamanca Asansör Çankırı Birlikspor (E)

7.HAFTA: 20 Aralık Pazar: Ankara Ziraat Bankası (D)

İKİNCİ YARI FİKSTÜRÜ

8.HAFTA: 24 Ocak 2021 Pazar: TED Ankara Kolejliler (D)

9.HAFTA: 31 Ocak 2021 Pazar: Çorum Sungurlu Belediyespor  (E)

10.HAFTA: 7 Şubat 2021 Pazar: Ankara SGK  (E)

11.HAFTA: 13 Şubat 2021 Cumartesi: TVF Spor Lisesi (D)

12.HAFTA: 21 Şubat 2021 Pazar: Ziraat Bankası  (E)

13.HAFTA:28 Şubat 2021 Pazar: Yamanca Asansör Çankırı Belediyespor (D)

14.HAFTA: 7 Mart 2021 Pazar: Anadolu Voleybol  (E)

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.