10 yılda 43 milyon TL mi? Abartmayın!

Ereğli Belediyesi Mart ayı Meclis toplantısında gündem Bölgesel Amatör Ligde başarısız bir sezon geçiren Ereğli Belediyespor’du!

10 yılda 43 milyon TL mi? Abartmayın!
05 Mart 2020 Perşembe 13:31

Başarısız bir lig sezonu geçiren Ereğli Belediyespor, Ereğli Belediyesi’nin Mart ayı Meclis toplantısında gündem oldu. 6 yıldır Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden kulübün 10 yılda 43 milyon TL harcadığı iddialarına cevap As Başkan Sertan Kuzu’dan geldi. “Abartmayın...”

BÖLGESEL Amatör Lig 6’ncı grupta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Ereğli Belediyespor’un kötü gidişatı ve ligdeki konumu, Ereğli Belediyesi’nin Mart ayı Meclis toplantısında gündeme geldi. Mecliste, kulübün son 10 yılda 43 milyon TL para harcadığı iddiaları ve kulübün küçülmeye gitmesi yönünde tartışmalara konu oldu.

Kulüp As Başkanı Sertan Kuzu, 10 yılda 43 milyon TL harcamanın abartıdan ibaret olduğunu, bu sezon için tüm branşlar dahil belediyeden gelen bütçeyle beraber hedeflenen bütçe rakamının 1 milyon 800 bin TL olduğunu kaydetti.

Kuzu, mecliste iddia ve tartışmaya sebep olan konular hakkında spor kamuoyunu bilgilendirirken, şu açıklamalarda bulundu:

“BAŞARISIZ OLDUĞUMUZU KABULLENİYORUZ”

“2014 yılında Süper Amatör Lig’den Bölgesel Amatör Lige yükselen Kdz. Ereğli Belediyespor geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu sene de başarısız bir sezon geçirmektedir. Bu ligde alınacak tek başarı bir üst lige çıkmaktır. Ama puan durumunda sıralamadı ki yerimiz ve oynanan oyundan dolayı geçmiş yıllara göre daha başarısız olduğumuzu da kabulleniyoruz. Mart 2020 Meclisi’nde yaşadığımız tartışmada takımı küçültmekten bahseden meclis üyesi arkadaşıma “Geçmiş dönemde siz vardınız neden küçültmediniz. Bu konuyla ilgili önergenizi verin halkımız onaylarsa biz de gereğini yaparız” dedim. 10 yıllık harcamanın 43 milyon olarak gösterilmesi tamamen abartıdır. Bu sene tüm branşlarımızla beraber belediyeden gelen bütçeyle beraber hedeflenen rakam 1 milyon 800 bindir.”

“SABİT GELİRLERİ ARTIRMALIYIZ”

“Kulübümüzün önemli gelir kaynakları arasında yer alan Kışla’daki halı saha tesislerinin açık saha olarak bire düşürülmesine anlam veremiyoruz. Hedefimiz, Kışla’daki tesislerimize kapalı halı saha gibi yatırımlar yaparak kulübe kalıcı gelir elde etmek.”

“SPORUN LOKOMOTİFİ FUTBOLDUR”

“Futbolu kapatalım. Futbola harcanan parayla tesis yapalım” demek Ereğli’nin gerçeklerinden uzak kalmışlığının göstergesidir. Futbol ülkemizde de olduğu gibi sporun lokomotifidir. Binlerce insan hafta sonu stres atmak için gönül verdiği renkleri izleyebilmek için tribünleri doldurmaktadır.”

“YENİ TESİSLER YAPMALIYIZ”

“Öncelikle şunu sorgulamalıyız. Zonguldak’ın diğer ilçelerine devletimizin desteği ile statlar, spor salonları, tenis kortları gibi tesisler yapılırken neden en büyük ilçe olan ve yoğun nüfusun yaşadığı Ereğli ışıkları bile yetersiz olan bir stada mahkûm edilir. “Futbol kulübünü kapatalım veya küçültelim demek” belki belediyenin üzerinden bir yükü almak için iyi niyetli bir düşünce gibi olsa da bizleri seçen Ereğli halkına ve alt yapılarıyla beraber bizi örnek alan futbol kulüplerine yapılacak en büyük kötülüktür. Futbol kulübünü kapatıp diğer branşlara yönelelim demek yerine daha önce voleybol ve basketbolda büyük başarılara imza atılmasını sağlayan hali hazırda spor salonu ve futbol sahası bulunan Erdemir yönetimiyle görüşülerek tekrar spora destek vermesini sağlamak daha doğru olacaktır. Bu konuyla ilgili Belediyespor yönetimi olarak Erdemir’den randevu talep ettik, cevap bekliyoruz.”

“BRANŞ AYRIMI YAPMIYORUZ”

“Belediye işe girdiğim dönemde beden eğitimi öğretmeni olmam sebebiyle sadece futbol branşının olmaması gerektiğini söyleyerek Adem Çelik antrenörümüzle önce voleybol şubesini daha sonrada basketbol şubesinin açılmasına öncelik ettik. Bizim için hiçbir branşın ayrımı yoktur ama dünyamızın da futbol gerçeği vardır.”

ŞAFAK SPOR SERVİSİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.