“Milletin size verdiği yetkiyi yerine getirin”

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığının Ocak ayı toplantısı, parti binasında yapılırken, il başkanlığına getirilen Burak Erol yaptığı konuşmada, “Asgari ücretli, emekli, memur geçinemiyor siz bunun hesabını verin.  Deniz bitti kara göründü siz bize laf atmayı bırakında işinize bakın.  Milletin size verdiği yetkiyi yerine getirmeye çalışın. Biz her zaman haklı çıktık demekten memnun olmuyoruz” dedi.

“Milletin size verdiği yetkiyi yerine getirin”
26 Ocak 2020 Pazar 18:03

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığının Ocak ayı il divan toplantısı parti binasında geniş bir katılım ile yapıldı.

Toplantıya, SP Zonguldak Sorumlusu ve Genel İdare Kurulu üyesi Eyüp Yıldırım, İl Başkanı Burak Erol, il müfettişi Sadık Kar ilçe ve belde başkanları ile partililer katıldı.

İl Divan toplantısının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, “Türkiye’nin gündemi hızlı bir şekilde değişiyor. Özellikle bizim dikkatimizi çeken bir huşuz var. İktidar mensupları, hükümet yetkilileri muhalefeti eleştiriyor. Muhalefetin muhalefet yapma tarzını eleştiriyorlar. İktidar partisinin bir yetkilisi Kahramanmaraş’ta “Muhalefet yalan elbisesini giymişler, hiçbir konuyu anlamıyorlar” diyor” diyerek şunları söyledi:

“Kişi gördüğünün aynasıdır.   Saadet ve Milli görüş mensubu hiçbir konuda yanlış konuşmaz.

Siz onu, bunu bırakında Türkiye Taşkömürü Kurumu 60 binden dokuz binin altına düşmüş. Üretimde düşme var. ÇATES’de 500 kişi, yan sanayisi ile birlikte 10 bin kişi ekmek yiyordu.

Siz Yavuz Sultan Selim köprüsünü yatırdığınız firmaya vaat ettiğiniz araç sayısını bulamadığınız için 2019 yılı itibariyle üç milyon TL ödeyeceğiz.

Siz Zonguldak caddelerinde yürüyemiyoruz, araçla ilerleyemiyoruz. Dokuz ay oldu belediye başkanınız hiçbir icraatı yok. Hep askıda kolan projeler ve sözler.  Asgari ücretli, emekli, memur geçinemiyor siz bunun hesabını verin.  Deniz bitti kara göründü siz bize laf atmayı bırakında işinize bakın.

Milletin size verdiği yetkiyi yerine getirmeye çalışın.  Biz her zaman haklı çıktık demekten memnun olmuyoruz.

Suriye, Libya konusunda, çözüm sürecinde haklı çıktık. Ergenekon, Ayışığı, Sarı kız ve Balyoz konusunda haklı çıktık. Haklı çıkmaktan memnunuz ama bundan tatmin olmuyoruz.  Biz bakan, Başbakan olalım diye bir amacımız yok. Ama sizden de bu vatandaşın verdiği yetkiyi yerine getirmenizi arzu ediyoruz”

“ZONGULDAK’IN SORUNLARINI ÇÖZÜM NOKTALARINI ANLATACAĞIZ”

Saadet Partisi Zonguldak sorumlusu ve Genel İdare Kurulu üyesi Eyüp Yıldırım, “Zonguldak’ta gecen aydan buyana gecen süreçle ilgili bir istişarede bulunmuştuk yaklaşan kongre ile ilgili, Yapılan istişareler sonucu Burak Erol İl Başkanı oldu. Geçmiş dönemde il müfettişliği yapan Nevzat Püren’de yerini Sadık Kar’a bıraktılar. Önümüzdeki kongre çok iyi bir şekilde hazırlanacağız.

Zonguldak’ın sorunlarının çözüm noktalarını milletimize anlatacağız. 50 yıldır inançlarımızdan ve taviz vermedik. Her türlü zorluklara rağmen ve partimiz kapatılsa da dimdik ayaktayız. Adalet ve Kalkınma diye yola çıkanlar yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edeceğiz diyenlere baktığımızda ekonomi dar boğaza girmiş olarak görüyoruz.  Tarım ve hayvancılık adete bitme noktasına gelmiş. Sanayici kan ağlıyor, esnafın durumu ortada. Komşularla sıfır sorun diye yola çıkılmış ancak sorunumuz olmayan sıfır ülke haline geldik. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra çıkartılan olan üstü hal olan hale geldi” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Divanı basına kapalı olarak devam etti. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.