Bu mu savunduğunuz ekonomi? - Zonguldak Haber

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, MHP Merkez İlçe Başkanlığının başlattığı mahallelerde askıda ekmek kampanyasıyla ilgili açıklamasında, “Askıda yüzsüzlük, iktidarın küçük ortağı beka filan derken açlıktan, kıtlıktan bahsediyormuş meğer” dedi.

Bu mu savunduğunuz ekonomi? - Zonguldak Haber
05 Kasım 2020 Perşembe 17:34

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, MHP Merkez İlçe Başkanlığının başlattığı mahallelerde askıda ekmek kampanyasıyla ilgili açıklamasında, “Askıda yüzsüzlük, iktidarın küçük ortağı beka filan derken açlıktan, kıtlıktan bahsediyormuş meğer” dedi.

Uzun açıklamasında, “Vatandaşı kuru ekmeğe muhtaç hale getirmekten utanmadıkları gibi bir de kuru ekmek dağıtıp PR çalışması yapıyorlar. Destekleri iktidar 2023 için 25 bin $ milli gelir hedefliyordu. 2023 e 3 kala 5 bin $ gelire doğru hızla düşüyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Türk Lirası savaştaki Azerbaycan, Suriye para birimleri karşında da değer kaybediyor. Bulgar Levası 5 TL seviyesinde.  Eritre parası karşısında bile değer kaybeden bir paramız var. Para bir devletin en baştaki egemenlik göstergesidir. Para ülkelerin bağımsızlık sembolü ve namusudur. Para beka meselesinin temel göstergesidir.

Dünya para birimleri arasında 78. sıraya düşmüştür Türk Lirası.  Bu mu savunduğunuz ekonomi?

Bunu başarı olarak görüyor olmalı ki küçük ortak iktidara yönelik eleştirilerin tümünü ilk önce göğüsleyip sonra hakaretlerle savuşturmaya çalışıyorlar. Hem yerli hem milli diye diye ülkeyi ithalat delisi hale getirenlere kol kanat geriyorlar. Bu mu Allah aşkına milliyetçilik?

Sizin bu askıda ekmek projeniz desteklediğiniz iktidarın düne kadar eleştirdiği "karne(!)" günlerinden daha ağır değil midir? Ülkeyi 70 cente muhtaç ettiler diye şuursuz politika yapanlar görünen o ki bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirmişler insanımızı.  İktidar ortağı bir partinin bu kampanyayı yapması  , aynı zamanda yönetimdeki zafiyetin ve acizliğin itirafıdır.

80 yıl önceki karne ile ekmek, 40 yıl  önceki tüp kuyruklarını dillerine dolayarak siyaset yapanların, askıda ekmek ve tanzim satış rezilliklerini 'dayanışma,  yardımlaşma' diye yutturmaya çalışmaları aklımızla alay etmektir. Bir ekmeği  bile alamayacak hale getirdiğiniz vatandaşın yüzüne bakmak için epeyce pişkin olmak gerekir” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.