Alay, Sadece partimizin neferi olacağım!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Sevgi Alay Merkez ilçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Alay, Sadece partimizin neferi olacağım!
08 Ocak 2020 Çarşamba 18:47

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Sevgi Alay Merkez ilçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Sevgi Alay, 19 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan kongrede Merkez ilçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP Merkez ilçe Başkanlığında partililerin geniş katılımıyla Merkez ilçe Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Alay, “Partimizin değerli gönüldaşları, Merkez İlçede birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarım ve partili yoldaşlarımın önerisi, ailemin desteği ile 19 Ocak 2020 Tarihinde yapılacak olan Zonguldak Merkez İlçe 12.Olağan Kongresinde Merkez İlçe Başkanlığına adayım. Aday olmaktan onur duyuyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet hedefine ulaşma yolunda sadece partimizin neferi olacağımıza söz veriyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez ilçe Başkan adayı Sevgi Alay, partililere hitaben yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

SADECE PARTİMİZİN NEFERİ OLACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

“Halen Merkez ilçe Sekreteri olarak görev yapıyorum. Daha önce Merkez İlçe Eğitim Sekreterliği ve Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yaptım. Şuan parti okulu eğitmeni ve Zonguldak Bölge Koordinatörü olarak görevimin başındayım. 1979 yılında İstanbul Şişli Lisesinde öğrencilik yıllarımda aktif siyasete başladım. Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ilkeleri doğrultusunda hareket ettim. Partimizin değerli gönüldaşları, Merkez İlçede birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarım ve partili yoldaşlarımın önerisi, ailemin desteği ile 19 Ocak 2020 Tarihinde yapılacak olan Zonguldak Merkez İlçe 12.Olağan Kongresinde Merkez İlçe Başkanlığına adayım. Sosyal demokrasi kavramını doldurmak, gerçek demokrasi değerlerini harekete geçirmek, parti içindeki kısır çekişmeyi, dargınlığı, kutuplaşmayı yok etmek, haksız yere birçok partili kadınlarımızın istifaya zorlanmasına sebep olanlara karşı kadınlarımızın kazanılmış haklarını geri almak, kadın haklarını savunmak ve kimsenin adamı olmadan da aday olunacağını göstermek için İlçe Başkanlığına aday oldum. Aday olmaktan da onur duyuyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet hedefine ulaşma yolunda sadece partimizin neferi olacağımıza söz veriyorum.

PARTİMİZİN İLKELERİYLE BÜYÜDÜM

Beni tanımayan arkadaşlara kendimi tanıtmak isterim; İzmir Olgunlaşma El Sanatları ve Giyim Mezunuyum. Evliyim. Biri kız üç erkek, dört çocuk annesiyim. 30 yıldır eşimle birlikte Zonguldak’ta ticaretle uğraşıyoruz. Altı yaşımda, dedemin muhtar olmasından dolayı altı okla tanıştım. Cumhuriyet Halk Partisi İlkeleri ile büyüdüm. Asla partimin aleyhine çalışmadım. Parti görevim olsun olmasın her zaman sahada oldum. Kimsenin adamı olmadım. Cumhuriyet Halk Partisi kimliğimi hiç gölgelemedim. Tecrübeli büyüklerimi ve genç arkadaşlarımı bir araya getirerek 19 Mahalle, 3 Belde ve 23 Köyümüzü temsil edecek kadrolar hazırladık. Partimizi savunan yoldaşlarımla dayanışma içinde olduk. Bugünlere kolay gelmedik. Dokuz ay boyunca mücadele ederek ve Genel Merkez’den destek alarak hatalarımızı en aza indirdik. Biz zorlukları aşmayı partimizin kurucusu ilk Genel Başkamınız Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendik.

HEP BERABER BAŞARACAĞIZ

17 yıldır Cumhuriyet değerlerine saldıran, ülkenin birikimlerini tüketen, halkımızı büyük bir yokluk yolsuzluk ve umutsuzluk içine sürükleyen bir yönetimle karşı karşıyayız. Ekonomi çökmüş genç işsizlik sayısı hızla artmış, komşu ülkeler ateş çemberi içinde parçalanıyor. Bizler sağduyu ile hareket etmeliyiz. Gün birlik olma günü. Gün barış günü, biz olma günü. Çocuklarımız ve torunlarımız için aydınlık yarınlara umut olma günü. Bu dönemde bütün partililerimiz, başta kadınlar ve gençlerimiz olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisinin fedakar ve mücadeleci evlatları olan siz yoldaşlarımıza güveniyoruz. İnancım odur ki geleceği düşünüp birlik ve beraberliği sağlama cesareti gösterenler bu günün tüm zorluklarını birlikte aşacak. Gençlere umut olacağız. Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği gibi “umutsuz durum yoktur. Umutsuz insanlar vardır.” Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim. Çünkü partimizin tarihinde kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa, Halkçı Bülent Ecevit vardır. Sizlerin inancı alın teri ve emeği vardır. Bizler onların zor anlarda nasıl mücadele ettiğini örnek almalıyız. Hep beraber başaracağız. Bu duygularla kongre sürecimizin partimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Diğer adaylara başarılar diliyoruz.”  (Seçkin KIRARSLAN)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.