Televizyon tamircisi gittiği evde dehşet saçtı: Evdekilerin başını çekiçle ezdi Televizyon tamircisi gittiği evde dehşet saçtı: Evdekilerin başını çekiçle ezdi

İsrail ile Hamas arasında yaşanan çatışmaların şiddetlenmesi akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansımaya devam ediyor. Salı günü motorine gelen zammın ardından şimdi de benzine zam geliyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresi 1 lira 48 kuruş artacak.

İsrail-Hamas arasındaki çatışmanın şiddetlenmesiyle petrol fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Brent petrolün varil fiyatının 93 dolara kadar çıkmasıyla akaryakıta yeni zamlar göründü. 17 Ekim Salı günü motorine gelen 2 lira 23 kuruşluk zammın ardından şimdi de benzinin litre fiyatı artıyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresi 1 lira 48 kuruş zamlanacak.

Ulusal basında yer alan haberlere göre Fiyat artışının ardından benzinin litresi İstanbul'da 35 lira 12 kuruşa, Ankara'da 35 lira 75 kuruşa, İzmir'de ise 35 lira 85 kuruşa çıkacak.

6 Ekim'de benzinin litresi 2 lira 10 kuruş, 7 Ekim'de ise 1 lira 17 kuruş ucuzlamıştı. 8 Ekim'de ise motorine 2 lira 92 kuruş indirim gelmişti. Peş peşe gelen indirimlerin ardından benzinin litresi 33-34 liralara, motorinin litresi ise 37-38 liralara gerilemişti. Ancak İsrail-Hamas çatışmalarıyla petrol fiyatlarında yaşanan yükselişle akaryakıtta rüzgar tersine döndü.

Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler öncesi benzinin litresi 19 lira seviyelerinde, motorin litre fiyatı ise 18 lira seviyelerindeydi. Seçim sonrası akaryakıt fiyatları 2 kattan fazla arttı. (Haber merkezi)

Editör: Murat Barutçu