Kariyerini son iki sezondur 2. Ligde Zonguldak Kömürspor’la sürdüren Zonguldaklı teknik direktör Şenol Demir, 2023-2024 sezonunda il dışında temsilcimiz olacak. 2. Ligden çok ciddi teklif alan Demir’in transfer durumu kısa süre içinde netlik kazanacak.

2. Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor’daki görevine bitime 6 hafta kala nokta koyan Şenol Demir, 2023-2024 sezonu için teklifleri değerlendiriyor. Geçmiş kariyerinde biri Zonguldak Kömürspor, diğer Diyarbekirspor olmak üzere iki 3. Lig şampiyonluğu bulunan Zonguldaklı teknik adama en ciddi teklif 2. Ligden geldi.

Yeni sezon planlamasını tamamen Play-Off üzerine kuran 2. Lig temsilcisi, kulübün hedef ve yapısına uygun gördüğü Zonguldaklı teknik adam üzerinde yoğunlaştı. Şenol Demir, kendisine bizzat yapılan teklife oldukça sıcak bakıyor. Transferin resmiyet kazanması için sadece kongrenin yapılıp yeni yönetimin oluşması bekleniyor. Şuan için sadece sözlü yapılan görüşmenin, kongrenin hemen ardından resmiyete döküleceği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Üst üstte ikinci şampiyonluğa çok yakın... Taner Çalova’dan büyük başarı Üst üstte ikinci şampiyonluğa çok yakın... Taner Çalova’dan büyük başarı

Henüz resmiyet kazanmadığı için ismini saklı tuttuğumuz kulüp, 2023-2024 sezonunda Zonguldak Kömürspor’un olası rakipleri arasında yer alıyor.

Yeni sezonda ikinci kez il dışı serüveni yaşayacak olan Şenol Demir, bilindiği üzere iki sezon önce ilk il dışı deneyiminde Diyarbakır’da temsilcimiz olmuş, 3. Ligde mücadele eden Diyarbekirspor’u şampiyon yapıp 2. Lige çıkarmıştı.

EREĞLİ BELEDİYESPOR TEKLİFTE BULUNDU

Öte taraftan ŞAFAK Spor'un edindiği bilgiler kapsamında başarılı bir kariyer geçmişine sahip olan Şenol Demir’e, Bölgesel Amatör Lig takımlarından Ereğli Belediyespor da teklif iletti.

Eflatun-Beyazlı yönetimin yeni sezonda takımın başında görmek istediği Şenol Demir, kariyerine profesyonel ligde devam etme düşüncesi taşıdığı ve yine üst ligden aldığı önemli teklifi değerlendirdiği için Ereğli Belediyespor’un teklifine teşekkürle karşılık verdi.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Editör: Hüseyin EKİNCİ