Zonguldak Haber – Zonguldak’ta Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için sandıklar kuruldu. Hazırlıklarda ise sona gelindi.
Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde seçime saatler kala Zonguldak’ta seçim sandıkları kurulmaya başlandı.
Günler öncesinden ise sandık başkanı ve görevlilerine oy kullanımı ve güvenliği ile ilgili Yüksek Seçim Kurulunca, bilgilendirme yapılmıştı. Oy kullanılacak okullara getirilen şeffaf sandık ve oy kullanma kabinleri sandık görevlisi olan öğretmenlere teslim edildi. Sınıflarda seçim düzeni oluşturulurken sandıklar ve kabinler görüntülendi. Oy kullanma işlemlerinin başlamasıyla birlikte vatandaşların oy kullanacağı sandıkları rahat bulmaları için gerekli bilgilendirmelerin görevliler tarafından yapılacağı öğrenildi. Haber Merkezi

AW890590_03

Bülent Kantarcı: “Aydınlık yarınlarını annelere armağan edeceğiz” Bülent Kantarcı: “Aydınlık yarınlarını annelere armağan edeceğiz”

Belediye Başkanı Erdem'den bayram ziyaretleri Belediye Başkanı Erdem'den bayram ziyaretleri

Milletvekili Adayı Nejdet Tıskaoğlu’ndan, Sezai Çanakçı’ya ziyaret Milletvekili Adayı Nejdet Tıskaoğlu’ndan, Sezai Çanakçı’ya ziyaret

Çaycuma'da yarın kaç seçmen oy kullanabilecek? Çaycuma'da yarın kaç seçmen oy kullanabilecek?

Ereğli’de oy kullanacak seçmen sayısı belli oldu! Ereğli’de oy kullanacak seçmen sayısı belli oldu!

Editör: Virda Şahin