Doğum sancısı tutan kadın yolda doğum yaptı

Doğum sancısı başlayan Rabia Nur Yetkin (21) Acil Servisi arayıp yardım istedi. Hastaneye götürülen hamile kadın yolda erkek bebek dünyaya getirdi

Doğum sancısı tutan kadın yolda doğum yaptı
07 Haziran 2021 Pazartesi 13:48

Karabük'te doğum sancısının başlayan ve ambulansla hastaneye götürülen hamile kadın, yolda erkek bebek dünyaya getirdi.

YOLDA DOĞUM YAPTI

Merkeze bağlı Cumayanı köyünde oturan Rabia Nur Yetkin'in (21) doğum sancısı tutunca, ailesi 112 Acil Servis'i arayıp yardım istedi. Kısa sürede köye giden 112 ekibi, Yetkin'i ambulansa alarak Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürmek için yola çıktı. Yolda ilerlerken doğum eyleminin başlaması üzerine ambulansta görevli Dr. Ayşe Tat ve Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Serpil Şahin doğumu gerçekleştirdi.

ERKEK BEBEK DÜNYAYA GETİRDİ

İkinci kez anne olmanın mutluluğunu ambulansta yaşayan Yetkin, erkek bebek dünyaya getirdi. Hastanede yeni doğan servisine kaldırılan bebeğin ve annenin sağlığının iyi olduğu öğrenildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ise, sosyal medya hesaplarından doğumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan, anne ve bebeği sağ salim KEAH'ne teslim eden Dr. Ayşe Tat, ATT Serpil Şahin ve şoför Mehmet Yıldırım'dan oluşan ambulans ekibini kutlayarak, teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.