CHP merkez ilçe başkanı Osman Zaimoğlu kent merkezini gezerek hasarları yerinde inceledi.

Daha sonra da bir basın açıklaması yaparak şu görüşlerine yer verdi:

GAMER teyakkuzda! Kızılcakese, Alaplı - Ereğli yollarında heyelan GAMER teyakkuzda! Kızılcakese, Alaplı - Ereğli yollarında heyelan

“Değerli basın mensupları.

Öncelikle Zonguldak ilimize ve hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bir önceki limanla ilgili paylaşımımda Miami beach eleştirisi ile dereağzında oluşan devasa kumsalı işaret etmiş ve yağacak aşırı bir yağmurda Zonguldak sel tehlikesi altında kalacak diye uyarmıştık, bizi dinleyen TTK yetkilileri eksik kaldıkları görevlerini hatırlayarak bu bölgeyi temizletmişlerdi bu yüzden dünden bu tarafa biz de arayarak teşekkür eden sayenizde seldenn kurtardık diyen esnaf ve Zonguldaklı hemşirelerimize teşekkür ne demek bu bizim asli görevimiz diye cevap verir vermiştik. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkın sorunlarını ve kentin yatırım noktasında yanlışlarını doğrularını dile getiren halkın partisiyiz bu nedenle halkımızın her türlü sorunu bizim de sorunumuzdur.

Bugüne geldiğimizde sahil projesi kapsamında yapılan ve kalite kontrol noktasında büyük sıkıntı çekilen devletin milyonlarca lira boş yere para harcadığı duruma düşen görüntülerle karşı karşıya kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Devletin milyonları maalesef çöpe gitti liyakatsiz ve kalite kontrolden uzak yapılan her şey maalesef resimlerle de tesbih ettiğimiz üzere çöpe gitmektedir. Burada kullanılan malzemelerin yetersizliği kalitesizliği Zonguldak halkının ödediği vergilerle ödenmiştir bazılarının cebine girmiştir hiç de hoş olmadı bu görüntüler.

Zonguldak belediyesi haftalardır billboard ve raket reklam panolarında bizden önceki ve sonraki diye boşa giden aralarla afiş çalışması yapıyordu burada geçmişi kötülemek için ttk'ya ait limandaki çöp ve kentsel atıklar resmediliyordu şimdi ne oldu bu yayınladığımız resimleri de bu çöp derken sel atıkları da yeni Zonguldak başlığıyla yayınlayacak mısınız bizi izlemeye devam edin diyecek misiniz..?

Demek ki neymiş yalan ve yanlış algılarla kimse bir yere varamaz.

Gün gelir kendi başına gelirmiş bu sebeple Zonguldak Belediyesi'nin afiş ve billboardlara ödedikleri parayı yazık görüyorum çöpe gitmiş boşa gitmiş heba edilmiş para olarak görüyorum keşke bu paralarla halka yararlı güzel şeyler yapılsaydı.

Bu noktada Zonguldak valimiz sayın Osman HACIBEKTAŞOĞLU 'na sahil projesi kabul noktasında kontrol için bir komisyon kurarak soruşturma yaptırmasını arz ediyorum.” (Haber Merkezi)

WhatsApp-Image-2023-11-20-at-14.34.11

WhatsApp-Image-2023-11-20-at-14.34.12-(1)

WhatsApp-Image-2023-11-20-at-14.34.12

Çatı evin içine çöktü! Ölümden kıl payı kurtuldular Çatı evin içine çöktü! Ölümden kıl payı kurtuldular

Otomobil sele kapıldı: 3 ölü Otomobil sele kapıldı: 3 ölü

Felaketin bilançosu büyüyor! Ölü sayısı yükseldi! Felaketin bilançosu büyüyor! Ölü sayısı yükseldi!

1 Denizciden acı haber! Cansız bedenine ulaşıldı! 1 Denizciden acı haber! Cansız bedenine ulaşıldı!

Mendireğe çarparak battı! 12 Denizci kayıp! Mendireğe çarparak battı! 12 Denizci kayıp!

Mahalleli isyanda  20 saattir elektrik yok Mahalleli isyanda 20 saattir elektrik yok

Sahil çöple doldu, ekipler seferber oldu Sahil çöple doldu, ekipler seferber oldu