Düzce'de kahverengi kokarcayla mücadele için panel düzenlendi Düzce'de kahverengi kokarcayla mücadele için panel düzenlendi

Düzce güne sisle uyandı Düzce güne sisle uyandı

Öğretmenlerin 24 Kasım’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den müjde beklediğini belirten Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi, Öğretmenlerin Sayın Bakandan 100. yılda başöğretmenlik müjdesi beklediğini kaydetti.

Komşular arasında "çöp" kavgası kanlı bitti: 2 yaralı Komşular arasında "çöp" kavgası kanlı bitti: 2 yaralı

YİRMİ YILINI DOLDURAN UZMAN ÖĞRETMENLERE BAŞÖĞRETMENLİK

Coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. yılında verilen birçok müjdeyle birlikte öğretmen camiasında da beklenti oluştuğunu belirten Çelebi açıklamasında şunları kaydetti; “Meslekte yirminci yılını dolduran ancak gerek zaman gerekse askerlik, ücretsiz izin gibi nedenlerle başöğretmenlik sınavına giremeyen öğretmenlerimiz sınavsız başöğretmenlik ünvanı verilmesini bekliyor. Yıllardır yapılamayan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı nedeniyle öğretmenlerin büyük çoğunluğunun uzun zaman mağdur edildi. Uzun aradan sonra ikincisi geçen yıl yapılan sınavla uzman öğretmen olan birçok öğretmenimiz başöğretmen olamadan emekli olacaktır. Sayın Bakan 24 Kasım Öğretmenler Gününde vereceği müjdeyle öğretmenlerimizin gönlünü fethedecektir.

ON YILINI DOLDURAN ÖĞRETMENLERE SINAVSIZ UZMAN ÖĞRETMENLİK

Meslekte 10 yılını dolduran öğretmenlerimizin sınava girmeden uzman öğretmenlik ünvanı verilmesi sınavda yüksek oranda başarı gösteren öğretmenlerimize büyük bir jest olacaktır.

TEKİN GÖNÜLLERİ FETHEDECEKTİR

Uygulamada yaptığı değişikliklerle eğitim- öğretim yılına başlayan Sayın Bakanın vereceği müjde, öğretmenlerde büyük bir heyecan oluşturarak moral ve motivasyonlarını yükseltecektir. 24 Kasım’da yapacağı açıklama, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için canla başla çalışan irfan ordumuzun gücüne güç katarak, öğretmenlerin gönüllerine giren Milli Eğitim Bakanları arasında yer almasını sağlayacaktır.” İHA

AW068164_01

Editör: Virda Şahin