Olay, önceki gün İslahiye ilçesi Beyler Mahallesi’nde bulunan Murat Sural Konteyner Kenti’nde meydana geldi. İddiaya göre, ilçedeki Fatih Sultan Mehmet Lisesi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Faruk Şahin (49), Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından evinin yıkılması üzerine eşi ve 3 çocuğunu Gaziantep'e yerleştirdi. Şahin, daha sonrasında ise yaşam alanı sorumlusu olarak görev aldığı ilçedeki konteyner kentte yalnız yaşamaya başladı.

Televizyon tamircisi gittiği evde dehşet saçtı: Evdekilerin başını çekiçle ezdi Televizyon tamircisi gittiği evde dehşet saçtı: Evdekilerin başını çekiçle ezdi

Haber alınamayan öğretmen, konteynerde ölü bulundu

Önceki gün yakınlarının Faruk Şahin'den haber alamaması üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine Şahin'in yaşadığı konteynere gelen ekipler, yerde hareketsiz şekilde buldu. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde Faruk Şahin'in hayatını kaybettiği belirlendi. Şahin'in cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için olay yerindeki inceleme ve Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. (İHA)

AW069626_03AW069626_02

Editör: Murat Barutçu