Polis memuru intihar girişiminde bulundu, hayati tehlikesi devam ediyor Polis memuru intihar girişiminde bulundu, hayati tehlikesi devam ediyor

Soğuk hava dalgası yaklaşıyor: Kışlık kıyafetlerinizi hazırlayın! Soğuk hava dalgası yaklaşıyor: Kışlık kıyafetlerinizi hazırlayın!

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, yaptığı açıklamada, bakanlığın verdiği desteğin sadece 2 günü karşıladığını belirtti. 2 gün de kendilerinin fedakarlık yapacaklarını belirten Soydaş, sadece ayın 1'i ile 4'ü arasındaki 4 günde ücretsiz yolcu taşıyacaklarını açıkladı.

Soydaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bakanlığın verdiği 2 günlük taşıma desteğine biz de 2 günlük bir fedakarlık yapalım. Daha önce açıkladığımız dört grup dışında kalan ve ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcularımızı her ayın 1'i ile 4'ü arası taşıyalım. Geri kalan kısımdan da rica ediyorum. Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1'i ile 4'ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak.

Bu karar, milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. 65 yaş üstü vatandaşlar, engelli vatandaşlar, şehit ve gazi yakınları, basın mensupları ve emniyet mensupları, ayın 1'i ile 4'ü arası ücretsiz olarak toplu taşıma araçlarından yararlanabilecek. Geri kalan 26 gün ise ücretli olacak.

Bu kararın, özel halk otobüslerinin maliyetlerini düşürmek ve işletmelerin ayakta kalmasını sağlamak için alındığı düşünülüyor. Ancak, bu kararın sosyal açıdan dezavantajlı grupları olumsuz etkileyebileceği de belirtiliyor. (Haber Merkezi)

65-yası-uzecek-karar

Editör: Muhammet