İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Bolu çevreleri ile Konya'nın kuzeyinde kuvvetli yağış bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Bolu çevreleri ile Konya'nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Öte yandan, hava sıcaklığının ülkenin iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor. Haber Merkezi

Cep Yakmayan Araç Kiralama Fiyatları ile Gezmek Büyük Bir Zevke Dönüşüyor Cep Yakmayan Araç Kiralama Fiyatları ile Gezmek Büyük Bir Zevke Dönüşüyor

Araç sahipleri şokta: Akaryakıta dev zam! Araç sahipleri şokta: Akaryakıta dev zam!

Kamyon karşıya geçen yaşlı kadına çarptı, hayatını kaybetti! Kamyon karşıya geçen yaşlı kadına çarptı, hayatını kaybetti!

Şehit düşen polis memuru kabri başında anıldı! Şehit düşen polis memuru kabri başında anıldı!

Vurulan şahıs, kilometrelerce yürüdü Vurulan şahıs, kilometrelerce yürüdü