TBMM Genel Kurulu CHP'nin çağrısı üzerine olağanüstü toplandı. Gereken 200 kişiye ulaşılınca görüşmeler başladı. CHP'nin genel görüşme önerisi ise kabul edilmedi, Meclis tekrar tatile girdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Zonguldak İl Başkanı Mustafa Kutayer alınan tatil kararını kınadı.

“Bu ellerini kaldıranlar var ya vaat ettiklerini değil, vaat etmediklerini hayata geçiriyor” diyen Kutayer açıklamasında şunları söyledi;

“Saygı değer hemşerilerim; Bugün tarihi bir âna şahitlik ettik. Tarihe not düşmek adına konuyu sizinle paylaşıp istiyorum.

Bugün Mecliste, Saadet Gelecek CHP, İyi Parti Demokrat Parti, Deva Partisi milletvekillerinin talebi ile fahiş vergi zamlarının geri çekilmesi ve emekli maaşına zam verilmesini içeren kanun teklifinin görüşülmesi için Olağan üstü toplantıya çağırdık ve meclisi toplandı.

Bilin bakalım ne oldu?

AKP MHP BBP Yeniden Refah Hüdapar vekilleri her zamanki gibi yine ret ettiler.

20 yılın kötü ekonomi yönetiminin bedelini millete ödetmeye devam edeceklerini söylediler.

Buradan milletimize soruyorum bunlar seçimlerde ne vaat ettiler?

Vergileri artıracağız, mazotu artıracağız emekliye zam vermeyeceğiz,  1 derece çalışan ve emekli memura 3600 ek göstergeyi vermeyeceğiz diye vaat ettiler mi? Etmediler. Hepsini vereceğiz hepsini yapacağız dediler, yaparsa Akp yapar dediler.

Türkiye şaha kalkacak, dünyanın en iyi ekonomisine sahip olacağız, Gabar’da petrol bulduk mazot düşecek, Karadeniz’de doğalgaz bulduk gaz beleş olacak dediler.

Ama Cumhur ittifakı adayı Erdoğan ve ortaları seçimden sonra ne yaptı aşırı derecede vergi artışı ve zam yaptı…

Mazot 22 TL den 33 TL ye

Euro 19 TL den 29 TL ye

Dolar 18 TL den 28 TL ye

MTV yüzde yüz arttı.

Damga harç yüzde 50 arttı.

Enflasyon fırladı gitti.

Ancak; Söz verdikleri halde,

Emekliye zam vermediler.

Bağkur emeklilik primi 7200 e düşüreceğiz dediler ama yapmadılar.

Emekli ve çalışan 1 derece memurlardan yaklaşık 300 bin kişiye söz verdiler 3600 ek göstergeyi vermediler.

Ama vaat etmedikleri halde zamları ve vergi artışlarını süper yaptı.

Ak Parti'de yerel seçim sonrası değişim rüzgarı:  Kulislerde yeni iddialar! Ak Parti'de yerel seçim sonrası değişim rüzgarı: Kulislerde yeni iddialar!

Bu anlamda Ülkemiz süper yükseliyor. Peki, ülkemiz hangi konuda yükseliyor vaat etmedikleri halde vergi ve zamları artırmakta yükseliyor.

Bizde bugün meclise bu zamların ve artışların geri çekilmesi konusunda kanun teklifi sunduk. Ama maalesef AKP MHP BBP Yeniden Rerah Hüdapar vekilleri tarafından ret edildi.

Biz tarihe not düştük. İki kat vergi artışlarının geri çekilmesini halkın üstünden bu yükün alınmasını talep ettik ama iktidar ne dedi, biz 20 yıllık kötü ekonomi yönetimimizin bedelini millete ödeteceğiz  "Daha bunlar iyi günleriniz."

Bizde diyoruz ki " daha bunlar iyi günlerimiz."

Gerisini siz düşünün...”

(Haber Merkezi)

mustafa kutayer-1

Editör: Murat Barutçu