Zonguldak Kömürspor’un rakipleri ligden çekiliyor! Zonguldak Kömürspor’un rakipleri ligden çekiliyor!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)yönetim kurulu, meydana gelen deprem felaketinin ardından ligden çekilme kararı alan Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri hakkında kararını verdi. Sezonun geri kalan bölümünde sportif faaliyetlerini durdurarak yaralarını sarmaya çalışacak takımlar, 6 Şubat’tan itibaren sezonun geri kalan müsabakalarında 3-0 hükmen mağlup sayılıp rakipleri 3-0 hükmen galip ilan edilecek.

Deprem felaketin dolayısıyla büyük yıkım ve can kaybı yaşayan illerde profesyonel lig mücadelesi veren takımlardan Hatayspor ile Gaziantep FK Süper Ligden, Yeni Malatyaspor ile Adanaspor 1. Ligden, Adıyamanspor ile Diyarbekirspor 2. Ligden, Niğde Anadolu, Kahramanmaraşspor ve Malatya Arguvanspor 3. Ligden çekildi. Bu kulüplerin talepleri, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edildi.

Bu doğrultuda, söz konusu takımlar 3-0 hükmen mağlup sayılıp rakip takımlara 3-0 hükmen kararıyla 3 puan verilecek.

Ligden çekilseler de tüm hakları saklı kalacak kulüpler, 2023-2024 sezonunda bulundukları ligdeki sportif mücadelelerine devam edecekler.

Ayrıca çekilen takımlara sezonun kalan kısmına ait TFF nezdinde doğan garanti alacakları yine TFF tarafından ödenecek.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

3 takım için son 90 dakika! Süper Amatör Lige 2 Nisan’da veda ediyorlar 3 takım için son 90 dakika! Süper Amatör Lige 2 Nisan’da veda ediyorlar