Haliliye Belediyesi’nin gençleri geleceğe hazırlama ve sanatla tanıştırmak amacıyla hizmete sunduğu faaliyetler devam ediyor.

Siverek’te park halindeki otomobile silahlı saldırı Siverek’te park halindeki otomobile silahlı saldırı

Belediye bünyesinde yer alan ve Kamberiye Mahallesinde bulunan bina, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın gençlere yönelik hizmet vermesi talimatlarıyla Kültür ve Sanat Evi’ne dönüştürüldü. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlandığı Kültür ve Sanat Evi, def/bendir, ney, keman, bağlama, ebru, hüsn-i hat ve piyano kurslarıyla vatandaşların hizmetine sunuldu. Kayıtların yapılmasının ardından ilk kursiyerleriyle kapılarını açan Kültür ve Sanat Evi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Hüsn-i hat kursunda eğitimlere başlayan kursiyerler, sanata önem veren Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkür etti. Ebru kursunda usta öğreticileri tarafından ders alan gençler ise keyifli zaman geçirdiklerini ifade ederek, Kültür ve Sanat Evini vatandaşların hizmetine sunan Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini iletti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise def, bendir, ney, keman, bağlama, ebru, hüsn-i hat ve piyano kurslarına kayıtların devam ettiği ve vatandaşların detaylı bilgi için belediyeye ait iletişim merkezi telefonları aracılığıyla bilgi alabilecekleri kaydedildi.