Zonguldak'ta Fevkani Köprü yıkım kararının meclisten geçmesinin ardından yapılan toplantıların sonuca varmaması esnafları düşündürüyor.

Fevkani Köprünün yıkım kararının meclisten geçmesinin ardından esnaflar yıkımdan önce yer gösterilmesini istiyor.

Bu konuda köprüaltında işyerleri bulunan esnaflar da görüşlerini açıklayarak mağdur olmaktan korktuklarını dile getiriyorlar.

Bunlardan İşyeri sahipleri olarak mağdur olmak istemediklerini ifade eden Muhammed Kandemir, “Biz köprü yıkılmasın demiyoruz. Yıkılsın tabii ki ama bizleri mağdur etmesinler. Bizlere giysi pazarının olduğu yer gösterildi. Bin elli metrekare yer gösterildi. Başkanımız iki katlı yapacağız dedi. Yetmiyor alan dedi. Yani duruma göre, talebe göre üç ay içinde vereceğini söyledi. Hani boşalttıktan sonra üç ay içinde. Şu anda çok bir gelişme yok. Belediye başkanımız Temmuz ayı son dedi. Temmuz ayı. Temmuz ayından sonra dedi bakanlığa devredeceğiz dedi. En son toplantıda dediğim gibi lavuar alanının olduğu alan,  bir de karşı tarafa dükkan yapılacak dedi. O iki yer için toplam yüz yetmiş sekiz dükkan var. Vallahi bekliyoruz Ağustos ayında da. Peki bizi orası yapılmadan çıkartırlarsa, işte yapılmadan bir mağduriyet söz konusu burada. Biz köprü yıkılmasın demiyoruz. Yapsın, bitsin, öyle geçelim" diyoruz. (Sertaç Özdemir)

Spot ve Vadeli Yatırımlarla Kripto Ticaretinizi Dengeleme Spot ve Vadeli Yatırımlarla Kripto Ticaretinizi Dengeleme

WhatsApp-Image-2023-07-10-at-14.08.56

Editör: Murat Barutçu