ZBEÜ İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “I. Uluslararası Batı Karadeniz İletişim Araştırmaları Sempozyumu” (BİSEM 24) Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in açılış konuşmasıyla başladı.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen I. Uluslararası Batı Karadeniz İletişim Araştırmaları Sempozyumu (BİSEM 24) Doç. Dr. Ali Arslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan sempozyum, iletişim alanına dair güncel tartışmaları, yeni yönelimleri, mevcut ulusal ve uluslararası düzeydeki sorunların aşılmasında iletişimin önemini odağa alarak farklı disiplinlerden akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiriyor.

Açılış konuşmasında ZBEÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Tuğba Akdal, ilki gerçekleştirilen ve geleneksel hâle getirilmesi hedeflenen I. Uluslararası Batı Karadeniz İletişim Araştırmaları Sempozyumu’nun her geçen gün daha da önemli hâle gelen ve dünyanın içinde bulunduğu sorunları aşmada büyük önem arz eden iletişim alanına dikkat odaklandığını belirtti. Akdal ayrıca sempozyumun farklı disiplinlerden, yurtiçinden ve yurt dışından çok sayıda akademisyeni bir araya getirerek alana dair genel konuları, tartışmaları ve yönelimleri ele alacakları, Zonguldak için önem arz edecek bir sempozyum olmasını temenni ettiğini belirtti.

Ardından kürsüye çıkan ZBEÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çeştepe, BİSEM 24’ün Zonguldak’ta gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yaparak bu sene içinde Yeni Medya ve İletişim Bölümü için öğrenci alımlarının da başlayacağını duyurarak sempozyumun bu bağlamda da büyük önem taşıdığını belirtti. Çeştepe ayrıca fakülte olarak, dünyanın içinde bulunduğu mevcut dijital dönüşüm ve yaşanılan krizlerle ilgili sorunların çözümünde iletişime düşen rolün her geçen gün daha da arttığının bilincinde olduklarını vurgulayarak farklı alanlardan bir araya gelen akademisyenlerin sempozyum kapsamında bu konuları tartışmalarının büyük önem taşıdığını ifade etti.

Açılışta konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ise BİSEM 24’ün emeğin başkenti Zonguldak’ta gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özölçer, iletişim alanının önemini küresel etkiye sahip konular ve deneyimler bağlamında ele alarak özellikle dijital dönüşüm çağında ortaya çıkan yeni durumlara adaptasyon ve sorunlarla mücadele etmede iletişimin her geçen gün daha da artan önemine vurgu yaptı. Özellikle güncel sorunların aşılmasında iletişimin inşa edici bir rolü olduğuna dikkat çeken Özölçer, üç gün sürecek sempozyumun farklı disiplinlerden akademisyen ve araştırmacıları Zonguldak’ta bir araya getirmesi sebebiyle büyük önem arz ettiğini belirtmekle birlikte yine bu sempozyumun ZBEÜ İletişim Fakültesi’nin her geçen gün daha büyük proje ve başarılarla yoluna devam etmesi açısından  da büyük bir kazanım olduğunu ifade ederek tüm katılımcılara ve konuklara teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan I. Uluslararası Batı Karadeniz Sempozyumu (BİSEM 24), 24-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek oturumlarla devam edecek.

Muharrem Kurubaş hayatını kaybetti Muharrem Kurubaş hayatını kaybetti

Whats App Image 2024 04 24 At 13.20.42

Whats App Image 2024 04 24 At 13.20.42 (2)

Kaynak: Haber Merkezi