AW059483_04

Baba-kız ölümünde kahreden detay… Engel olunabilirmiş… Baba-kız ölümünde kahreden detay… Engel olunabilirmiş…

Feci kazada baba kız hayatını kaybetti Feci kazada baba kız hayatını kaybetti

Zonguldak Haber – Zonguldak'ta direksiyon hâkimiyetini kaybettiği aracıyla şarampole uçarak hayatını kaybeden baba ve kızı toprağa verildi. Kaza ile ilgili kahreden detaylar ise bugün belli oldu.
Zonguldak'ta direksiyon hâkimiyetini kaybettiği aracıyla şarampole uçarak hayatını kaybeden baba ve yanında yolcu olarak bulunan 5 yaşındaki kızı toprağa verildi.
Edinilen bilgiye göre dün öğlen saatlerinde Kazım Özsoy idaresindeki 14 DS 015 plakalı araç, Güllük köyü çıkışında kontrolden çıktı. Yaklaşık 30 metreden dere yatağına uçan araçta bulunan şoför Kazım Özsoy olay yerinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yolcu olarak bulunan 5 yaşındaki kızı Nafize Özsoy ise kaldırıldığı Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Acı haberi alan kazazedelerin yakınları sinir krizleri geçirirken baba ve kızının cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

AW059483_01
KÖYÜNE AİLESİNİN KIŞLIK İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN GELMİŞ
İstanbul'da inşaat işçisi olarak çalışan baba Kazım Özsoy'un, ailesinin kışlık ihtiyacını karşılamak üzere memleketi Kdz. Ereğli'ye geldiği öğrenildi. Baba Kazım Özsoy'un akaryakıt ve evinin ihtiyacını karşılamak üzere kızıyla birlikte yola çıktığı ve kazanın da bundan sonra yaşandığı öğrenildi.
Kazım Özsoy ve kızından geriye ise gözü yaşlı eşi ve ikiz çocukları kaldı. Baba ve kızın cenazeleri evin önünde helallik alınmasının ardından köy mezarlığında kılınan cenaze namazıyla yan yana toprağa verildi. Baba ve kızın kaza yaptığı araç ise dere yatağından kaldırılamadı.

AW059483_02
AYNI YERDE ÜÇ KAZA YAŞANDI
Köy muhtarı Hüseyin Çetin, kazanın meydana geldiği yerde daha önce iki kez kaza yaşandığını ve kazazedelerden birinin ise felç kaldığını hatırlattı. Çetin, kazanın meydana geldiği bölgeye bariyer taleplerini yineleyerek şöyle dedi:
"Kapançatı köyü Güllük arasında su deresi mevkisinde direksiyon hakimiyetini kaybederek araç şarampole uçuyor. Araçta kendisi ve 5 yaşındaki kızıyla beraber şarampole uçuyor. Biz yakacak odun temin ettik. Ailesinin bir yıllık yakacak ihtiyacını karşılayıp tekrar İstanbul'a çalışmaya gidecekti. Ailesi üç çocuğuyla burada köyde yaşıyordu, kendisi İstanbul'da inşaat işçisiydi. Daha önce bu kaza bölgesine bariyer talep etmiştik. 10 yıldır bariyer yapılmadı. Yaklaşık 15 yıl önce traktör kazası oldu, daha sonra kamyonet uçmuştu. Maalesef Kazım Özsoy arkadaşımız buradaki kazada hayatını kaybetti. Önceki kazalarda bir felçli var." İHA

Fırtınada ikiye bölünen geminin sökümü sürüyor Fırtınada ikiye bölünen geminin sökümü sürüyor

AW059483_05

Editör: Virda Şahin