Zonguldak’ta yapılan yüzme yarışlarında çok sayıda derece yapan Çaycumalı şampiyonlar Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret etti.
Kilimli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda, 25-26 Mart 2023 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan Zonguldak 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 1. Vize Seçme Müsabakalarında 7 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük, 7 dördüncülük, 1 beşincilik kazanan Çaycuma Yüzme Kulübü sporcuları Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret etti. Şampiyonlara yüzme antrenörleri Erinç Kazanasmaz, Gökhan Yiğit eşlik ederken, bazı yüzücülerin aileleri de ziyarette hazır bulundu.
ÇAYCUMA YÜZME SPORUNUN İDDİALI KENTİ OLDU
Antrenör Yiğit ve Kazansamaz, Kilimli’deki müsabakalarda Çaycuma olarak önemli başarılar elde ettiklerini söyleyerek bunda belediyenin ilçeye kazandırdığı Atatürk Spor Merkezinin çok büyük payı olduğunu söyledi. İlçede henüz bir yıldır yüzme sporu yapılmasına karşın Çaycuma’nın artık bu alanın iddialı kenti olduğunu söyleyen antrenörler başarı ivmesinin giderek yükseleceğini de ifade etti.
6 DALDA BİRİNCİ OLAN EGEHEN GEMİCİ ESKİŞEHİR’DE ZONGULDAK’I TEMSİL EDECEK
Barbaros Kutlutaş Ortaokulu Öğrencisi Egehan Gemici’nin 6 dalda birden birincilik kazandığını söyleyen Yiğit ve Kazansamaz, sporcularının, 50 ile 200 metre kurbağalama ve 50 metre serbest olmak üzere 3 dalda barajı geçen Zonguldaklı tek sporcu olduğunu da bildirdi. Gemici bu başarısıyla, mayıs ayı içinde Eskişehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonası elemelerine katılmayı hak kazandı.
ÇAYCUMA İÇİN HAYAL ETTİĞİM ŞEYLERİ GERÇEK YAPTINIZ
Atatürk Spor Merkezini tam da bu nedenle kurduklarını söyleyen Başkan Kantarcı, “Duyduklarımdan nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Çaycuma için hayal ettiğim şeyleri gerçeğe dönüştürerek beni çok mutlu ettiniz. Şu anda o tesisi yaşarken çektiğim bütün sıkıntı, yaşadığım stres, eziyet, yorgunluk yok oldu gitti. Çaycuma’dan şampiyon sporcuların çıktığını görmenin içimde yarattığı sevinci tarif etmem mümkün değil. Siz değerli hocalarıma, çocuklarımıza ve onlara destek veren ailelerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
ŞAMPİYONLARA ARMAĞAN VERDİ
Başkan Kantarcı şampiyon sporcular belediye ve TÜBİTAK yayınlarından oluşan kitapla armağan ederken, ziyarete gelen yüzme antrenörleri ve aileler, Başkan Kantarcı’ya Çaycuma’ya Atatürk Spor Merkezi gibi önemli bir tesisi kazandırdığı için teşekkür etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Haber Merkezi

WhatsApp Image 2023-03-29 at 15.11.34 (2) (1)WhatsApp Image 2023-03-29 at 15.11.34 (3)

Editör: Murat Barutçu