Zonguldak Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, BİM, ŞOK, A101, PAŞALAR Market yöneticileri ile depremden etkilenen vatandaşların istihdamı konusunda işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi
Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü Genel Müdürlüğün talimatları doğrultusunda depremden etkilenerek İlimize yerleşen vatandaşların istihdamına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bilindiği üzere Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğüne müracaatta bulunarak iş arayışında olan depremzede vatandaşların eğitim, meslek, iş tecrübesi, iş arayışında olduğu sektör vs. bilgileri kayıt edilerek oluşturulan havuza aktarılmakta ve meslek odaları ile yapılan görüşmeler sonucu işverenlerden alınan taleplerle vatandaşların bilgileri eşleştirilerek vatandaşların istihdamı sağlanmakta.

Bu doğrultuda tüm ilçelerde şubesi bulunan BİM, ŞOK ve A101 market üst yöneticilerine ve yerelde PAŞALAR MARKET’ e Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü  Okan Şentürk  tarafından ziyaretler gerçekleştirilerek personel temininde depremden etkilenen vatandaşların öncelikli olarak değerlendirilmesi hususunda görüşüldü. 

Konuya hassasiyet ile yaklaşan firma yöneticileri felaketten etkilenen vatandaşların çalışma hayatındaki zararlarını asgari düzeye indirmek adına işbirliği içerisinde çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

Marketlerin herhangi bir meslekte eleman talebi olduğunda kendileri ulaşmaları durumunda bulundukları çevreden, olmaması durumunda İŞKUR havuzu taranarak depremzede vatandaşların yönlendirmesi yapılacak.

İl Müdürümüz Okan Şentürk,  “Burada önemli olan bu vatandaşlarımızın istihdamına destek olarak bir nebze de olsa yaralarımızı sarmak, amacımız başka bir ilden kalkıp ilimize gelmiş olan depremzede vatandaşlarımızın hem sosyal hayata dönüşüne hem de istihdam edilmelerine katkı sağlamak, 1 kişilik istihdam demek bir aile demek , bu bilinçle elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz‘’ dedi. 

Editör: Murat Barutçu