İzinsiz zirai dron kullananlara idari ve hukuki yaptırım uygulanacak İzinsiz zirai dron kullananlara idari ve hukuki yaptırım uygulanacak

Kavak ilçesi Bahçelievler Mahallesi Kuyular Camii İmam Hatibi Nuh Okuyucu, cami önünde tartışan çocukları ayırmak isterken H.B.A adlı genç tarafından saldırıya maruz kaldı. Yüzüne yumruk atılan İmam Nuh Okuyucu, yaralandı. Ağır yaralanan imam, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bilincini kaybetmiş

Yapılan saldırıyı kınayan Kavak Diyanet-Sen İlçe Başkanı İlhan Özkan, "Yaz Kur’an Kursunda teneffüs arası verildiği bir vakitte iki öğrencinin kendi aralarında anlaşmazlığa düşüp tartışıyorlar. Kendi aralarında tartışan çocuklardan birisinin tanışı olan genç bir kişi olaya dışarıdan müdahil olup Din Görevlisi Nuh Okuyucu hocamıza yumruk atmıştır. Darp sonucunda yere düşen hocamız bilincini kaybetmiştir. Hocamız OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi devam etmekte olup şu anda durumu belirsizliğini korumaktadır. Bu kurum içinde yaşanan duruma dışarıdan müdahale ederek hocamıza darp etmeye, saldırmaya, hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur. Nuh Okuyucu hocamız yalnız değildir. İmam Hatip Nuh Okuyucu hocamıza darp eden, yumruk atan kişiyi telin ediyoruz. Hocamızın yanındayız. Konu ile ilgili tüm hukuk yollarını avukatlarımız aracılığıyla arayacağız. Suç duyurusunda bulunarak olayın takipçisi olacağız. Bilinmelidir ki hiçbir din görevlisi, unvanı ne olursa olsun yalnız değildir. Sendikamız her zaman din görevlisinin yanında olup din görevlisinin hakkını da hukukunu da koruyacaktır" diye konuştu.