Bartın’da yeni dönemin başlamasıyla birlikte öğrenciler, 14 Haziran Cuma gününe kadar sürecek olan ikinci dönemde eğitim alacaklar. Bartın’da tam 38 bin öğrenci ders başı yaptı. Ayrıca, ikinci dönem ara tatilinin 8-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceği bildirildi. Öte yandan, 2024-2025 eğitim öğretim yılının ise 9 Eylül'de başlayacağı duyuruldu.

Yarıyıl tatilinin sona ermesinin ardından Karabük'te de 200 okulda yaklaşık 37 bin öğrenci ders başı yaptı. Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, ikinci eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi.

Kaza yapan motosiklet sürücüsünün ehliyeti yetersiz çıktı! Kaza yapan motosiklet sürücüsünün ehliyeti yetersiz çıktı!

Öğretmenler ile yaklaşık 37 bin öğrenciyi tekrar kavuşturmanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Akbaş, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız; nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizle teçhiz edilmiş nesillerimizdir' sözleri ile ufuk açtığı, Karabük eğitim ailesi olarak geleceğimizin teminatı yavrularımıza bir aile sıcaklığı ve huzuru içinde, en iyi hizmeti sunmanın azim ve kararlılığı içindeyiz" dedi. (Haber merkezi)

WhatsApp-Image-2024-02-05-at-14.57.25-(1)

Editör: Murat Barutçu