Ülkü Ocakları “hızlı okuma yazılımı” üretti

Ülkü Ocakları, yapay zeka teknolojisini kullanarak “ODAK 2023” Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı üretti.

Ülkü Ocakları “hızlı okuma yazılımı” üretti
15 Haziran 2021 Salı 13:26

Ülkü Ocakları, yapay zeka teknolojisini kullanarak “ODAK 2023” Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı üretti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından üretilen ODAK 2023 yazılım programıyla birlikte ülkedeki en büyük problemlerden biri olan kitap okuma alışkanlığını kazandırma konusunda en büyük yardımcı olacak.

Odak 2023, Çaycuma Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Yanık tarafından tanıtıldı.

Ocak Başkanı Ömer Yanık, ODAK 2023’ün kullanıcıların dikkatlerini artıran, odaklanma becerilerini geliştiren ve okuma bozukluklarını gideren bir eğitim programı olduğunu ifade etti. 10 yaş ve üzeri herkesin rahatlıkla kullanabileceğini, kullananların anlayarak okuma hızını arttıracağını, göz kaslarını geliştireceğini ve odaklanma becerilerini geliştireceğini belirtti.

Konuşmasında Ömer Yanık; “Yapay zeka teknolojisiyle üretilen Odak 2023’ün alanında uzman kişiler tarafından pedagojik hassasiyetlerle hazırlandığını; LGS, YKS, KPSS, YDS, ALES gibi sınavlar gençlerimize zaman kazandıracağını belirtti. Kullanıcıların okuma hızını 3 kat artıracak ODAK 2023’ün; Türk Gençliği özelinde tüm milletimizin hizmetine sunulduğunu, tüm Türk Milleti'ni ODAK 2023 yazılımını almaya davet ettiklerini, ODAK 2023 yazılımının Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanlıklarından temin edilebileceğini ifade etti. Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.