Ülkenin nefesine Eren Enerji katkısı

Çevre dostu Eren Enerji’nin, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu iş birliğiyle yürütülen 3 milyon adet ‘’Fidan Bağışı Projesi’’ için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde belediyelerle protokol imzaladığı bildirildi.

Ülkenin nefesine Eren Enerji katkısı
11 Kasım 2021 Perşembe 16:16

Çevre dostu Eren Enerji’nin, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu iş birliğiyle yürütülen 3 milyon adet ‘’Fidan Bağışı Projesi’’ için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde belediyelerle protokol imzaladığı bildirildi.

Çevresel anlamda kendi branşındaki santraller içinde Türkiye’nin en önde, dünyanın ise sayılı enerji şirketleri alanında yer almayı başarmasının yanı sıra çevresine ve doğaya saygılı bir enerji şirketi Eren Enerji’nin, yazılı basın açıklamasında, şöyle denildi:

‘’Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin. Yarına bırakılabilecek, doğaya verilebilecek en kıymetli armağan fidan dikmektir.

Bir fidanı toprakla buluşturma, büyüyüp yeşermesini sağlamak, gelecek nesillerimiz için atılabilecek en önemli adımlardan biridir.

Eren Enerji, benimsediği bu anlayışla Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu iş birliğiyle yürütülen fidan bağışı projesi için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde belediyelerle protokol imzalamıştır.

3 milyon adet fidan bağışını kapsayan bu proje ile yeşil alanların artırılması ve bölge halkına meyve ağaçları ile ekonomik imkanlar hedeflenmektedir.

Fidan bağışı projesi kapsamında karaçam, fıstık çamı, akçaağaç, doğu çınarı, akasya, dişbudak gibi yeşil alanlarda kullanılacak ağaçlar ile birlikte ayrıca ceviz, elma, armut, şeftali, kiraz, dut, kayısı, erik ve badem gibi meyve ağaçları da yer almaktadır. Eren Enerji, gelecek nesillere sürdürülebilir bir yaşamın yanı sıra daha yeşil bir Türkiye bırakmayı ilke edinerek, ülkemiz ve dünya için çalışmaya devam edecektir.’’

Öte yandan Eren Enerji’nin, resmi internet sitesinde de şu bilgilere yer verildi:

‘’Türkiye’nin Eren’i sloganıyla çalışmalarına devam eden Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eren Enerji, ülkemize bir gurur daha yaşattı.Eren Enerji, İngiltere merkezli The Green Organisation kuruluşu tarafından, ‘Enerji Yönetimi’ kategorisinde ‘Yeşil Dünya Gümüş Ödülü’ ve 2020 yılı için ‘Yeşil Dünya Elçisi’ unvanıyla ödüllendirildi. Çevresel yatırımlar anlamında dünyada var olan en son ve en iyi teknolojiler ile donatılan Eren Enerji, ‘En Çevreci Kuruluş Olma’ hedefi doğrultusunda bugüne kadar sadece çevre için 220 milyon dolar yatırım gerçekleştirerek yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da örnek bir şirket oldu.

Eren Enerji yetkilileri, İngiltere merkezli The Green Organisation kuruluşu tarafından İngiltere Parlemanto Binası’nda düzenlenen törende, ‘Yeşil Dünya Gümüş Ödülü’ ve 2020 yılı için ‘Yeşil Dünya Elçisi’ unvanını teslim aldı.

TÜRKİYE’NİN ELEKTRİK İHTİYACININ YÜZDE 7’SİNİ KARŞILIYOR

Türkiye’nin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 7’sini tek başına karşılayan Eren Enerji, Zonguldak’ın Çatalağzı ve Muslu beldelerinde toplamda 2 bin 790 MW kurulu güce sahip santralleri, tüm tesislerindeki çevre ve izin lisansları, uluslararası ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesiyle faaliyetlerine devam ediyor.

ÇEVREYE VE DOĞAYA SAYGIDA, AVRUPA STANDARTLARIN ÜSTÜNDE KURULUŞ

Eren Enerji, çevreye ve doğaya saygıda, Avrupa standartlarının üstünde bir kuruluş olduğunu 2019 yılı baca emisyon değerleri ile bir kez daha ispatladı.

Bununla birlikte; Eren Enerji, bölgesinde sosyal sorumluluk adına eğitimden sağlığa, kültürden sanata, spora; bölgesel amaçlı ısıtmadan toplu konut projelerine, alt yapıdan çevre yatırımlarına kadar insana ve çevreye dokunan her alanda hassasiyetle çalışmalarına devam etmektedir. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.