Projeler yerinde incelendi

Zonguldak'ta sektörel çeşitliliğin sağlanması ve istihdamın arttırılmasına yönelik olarak Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nın önderlik ettiği ve içinde yer aldığı projeler için Zonguldak Valiliği'nin organizasyonu ile bir teknik gezi düzenlendi.

Projeler yerinde incelendi
01 Kasım 2021 Pazartesi 15:21

Zonguldak'ta sektörel çeşitliliğin sağlanması ve istihdamın arttırılmasına yönelik olarak Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nın önderlik ettiği ve içinde yer aldığı projeler için Zonguldak Valiliği'nin organizasyonu ile bir teknik gezi düzenlendi.

Düzenlenen teknik geziye Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aslan Keleş, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, BAKKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, Tarım Orman İl Müdür vekili Hasan Akcaalan ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Özgür Okur katıldılar.

Teknik gezide ilk olarak ,Zonguldak'ta Mobilya-Dekorasyon sektöründe kentleşme baskısı altında mahalle aralarında faaliyet gösteren işyerlerinin kümelenme mantığı ile bir araya getirilerek rekabet avantajının sağlanmasının amaçlandığı DEKOZON ziyaret edildi. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir'in proje süreci ile ilgili bilgilendirmesinin ardından temel atma töreni yapıldı. DEKOZON temel atma töreninin ardından Teknopark ziyaret edildi. Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu Teknoparkın mevcut durumu ve yeni yapılması planlanan Teknopark binası ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Akabinde Makzon Sanayi Sitesi Başkanı Caner Uzun Makzon Sanayi Sitesi hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

Devamında Girişim Sanayi Sitesi ziyaret edildi. Devam eden inşaat çalışmaları hakkında bilgi alındı. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, ziyaretçileri sanayi sitesi hakkında detaylı bilgilendirdi. Girişim Sanayi Sitesi ziyareti sonrasında Gökçebey Organize Sanayi Bölgesi'ne geçildi. Yaklaşık on beş gün önce yer seçimi yapılan ve yasal bekleme sürecinde olan Gökçebey Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bilgilendirmeyi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman yaptı. Sonrasında altyapı inşaatı devam eden Sera Organize Sanayi Bölgesi' ne geçilerek Bölge Müdürü Özgür Okur'dan son durum hakkında bilgiler alındı. Devamında Filyos Endüstri Bölgesi, Filyos Limanı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ziyaret edilerek yetkililerden son güncel bilgiler alındı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, '' Oda olarak İlimizde sektörel çeşitliliğin geliştirilmesine, istihdamın artırılmasına yönelik olarak son yıllarda geliştirmiş olduğumuz projeleri paydaşlarımızla birlikte yerinde inceleme, değerlendirme ve ortak bir vizyon belirleme fırsatımız oldu. Teknik ziyaretlerimiz son derece faydalı oldu. Ortak bir vizyonla ilimizin ve bölgemizin kalkınması, daha yaşanabilir olması için çalışıyoruz. Bu süreçte projelerimize katkı veren paydaşlarımıza, İlimiz Valisi Mustafa Tutulmaz'a, Milletvekillerimiz Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar,'a şükranlarımı sunuyorum'' dedi.(Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344