İDLİB’TE 5 ŞEHİT!

Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada; İdlib'te rejim güçlerinin açtığı topçu ateşi sonrasında 5 askerimizin şehit düştüğü, 5 askerimizin de yaralandığı bildirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri anında misliyle karşılık verdi.

İDLİB’TE 5 ŞEHİT!
10 Şubat 2020 Pazartesi 16:08

Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde yaptığı açıklamada şöyle denildi;

İdlib’de Gerçekleşen Hain Saldırıda 5 Askerimiz Şehit Oldu, 5 Askerimiz Yaralandı

İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.