Gündem maddeleri komisyonlara havale edildi

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı ikinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

Gündem maddeleri komisyonlara havale edildi
05 Nisan 2022 Salı 20:37

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı ikinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.
İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan ikinci birleşime,  Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Kokulu, Özel İdare İnsan Kaynakları Müdürü Yakup Çelik, il genel meclisi üyeleri katıldı.
Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 3 maddesinde yer alan İdaremizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personellerin kadrolarında, Kanunun 64 üncü ve 68 inci maddelerine göre bir üst dereceye terfi edebilmeleri ile kazanılmış hak aylık dereceleri ve kadro derecelerinin uygun hale getirilmesi için, kadro derece değişikliğine ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle; İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik hükümlerine göre düzenlenen III sayılı kadro değişikliği cetvelinin, İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11 inci maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10 uncu maddesinin (l) bendi gereğince, görüşülerek ilgili komisyonlara sevk edildi.
Gündemin 4 maddesinde yer alan İdaremizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan kadrolu memurların performans ölçütlerinin belirlenmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi ile başarılı personelin ödüllendirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Zonguldak İl Özel İdaresi Personel Performans Değerlendirme Yönetmeliği” nin, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10 uncu maddesinin (k) bendi gereğince, görüşülerek komisyonlara gönderildi.
Gündemin 5 maddesinde yer alan İdaremizde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak Memur kadrosunda görev yapan 13 personel; lise mezunu, 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunu durumunda olup, kadro dereceleri ile kazanılmış hak aylığı derece ve kademelerinin uyumlu hale getirilmesi gerektiğinden, Memur unvanlı kadroların, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanlı kadrolar ile değiştirilmesi İdaremizce de uygun görüldüğünden, İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğinin 11 inci maddesi gereğince düzenlenen II Sayılı Memur Boş Kadro Değişikliği Cetvelinin, İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11 inci maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10 uncu maddesinin (l) bendi gereğince, görüşülerek komisyonlara sevk edildi. 
Gündemin 6 maddesinde yer alan İdaremiz tarafından yürütülmekte olan hizmetlerin etkili, verimli, kaliteli ve vatandaş odaklı verilebilmesi, birim müdürlüklerinin yürüttükleri işlerde uzmanlaşabilmesi, kırsal kesimde başlı başına sürekli yürütülmesi gereken bir iş olan katı atık ve evsel katı atıkların tekniğe uygun biçimde toplanması için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü kadrosunun ihdası için düzenlenen I sayılı Kadro İhdas Cetvelinin, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10 uncu maddesinin (l) bendi gereğince, görüşülerek komisyonlara havale edildi.
Gündemin 7 maddesinde yer alan Zonguldak Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkülünde, İl Özel İdaresini 4 yıl süre ile temsil etmek üzere, sayın Valimizin müteşebbis heyet başkanı olması nedeniyle, geriye kalan 3 asıl ve 3 yedek üyenin tespit edilmesi hususunun görüşülerek verilen önerge ile Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Ali Başören ve Arif Sefercik seçildiler. (Şaban YILMAZ)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.