Genç Hafızlar belgelerini aldı

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız AİHL konferans salonunda düzenlenen programda hafızlık belgesi alan öğrenciler için “Hafızlık İcazet” töreni düzenlendi.

Genç Hafızlar belgelerini aldı
02 Ekim 2021 Cumartesi 16:29

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız AİHL konferans salonunda düzenlenen programda hafızlık belgesi alan öğrenciler için “Hafızlık İcazet” töreni düzenlendi.

Okul Kur’an Kursu işbirliğine dayalı Örgün Eğitimde Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında Zonguldak İl Müftülüğü ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hafızlık belgesi alan 20 öğrenciye Hafızlık Belgesi verildi.

“Hafızlık İcazet” töreni saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Törende ilk konuşmayı yapan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız AİHL Müdürü Adnan Karakulluk, hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencileri tebrik ederek programa katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

DURGU, “HAFIZLIK BELGESİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Zonguldak İl Müftüsü Aşır Durgun; “Hafızlık belgesi alan bu kardeşlerimiz inşallah birinci ve ikinci adımı geçtiler. İlk bir yıl Kur’an-ı Kerimi güzel okumasını öğrendiler, hafızlık hazırlığını yaptılar ondan sonrada 2 yıl boyunca da ezberlediler. Huzurlarınızda gece-gündüz çalışarak Kur’an-ı ezberleyen bu yavrularımıza teşekkür ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın kayıtlarına göre şuanda 174 bin kayıtlı hafız var kayıtlara girmeyenleri de eklersek 200 binin üzerinde olan Kur’an-ı hıfz etmiş hafızlarımız var. Arzu ediyoruz ki daha da artsın” dedi.

ALDOĞAN, “GENÇ HAFIZLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Belge takdim töreninde konuşan Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan şunları ifade etti; “Ülkemizin pırıl pırıl aydınlık geleceği genç hafızlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Sevgili öğrencilerimiz örgün eğitimleriyle birlikte tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak ailelerinin de desteğiyle hafızlık programını başarıyla tamamlamış bulunmaktalar. Bu anlamda asıl süreç şimdi başlıyor. Çok zorlu çok meşakkatli, büyük sabırla ve fedekarlıkla tamamladığınız bu yolda şimdi sizler toplumumuzda bizim, Müslümanların ve tüm dünyanın rehberi Kurandaki bütün güzel değerleri sizler yansıtacaksınız. Dürüstlük, merhamet, vicdan, adalet, güzel ahlak bizim vazgeçilmezimiz. Siz genç hafızlarımızla gurur duyuyor ve tebrik ediyorum.”

Törende hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrenciler; Nisanur Üzülmez, Nisa Altunkaya, İkbal Açıkgöz, Fatma Betül Aydın, Sema Kırkıl, Feyza Nur Yılmaz, Tuğba Dirik, İlayda Yeşilkurt, Kadriye Uslu, İkbal Adıyaman, Elif Nur Akmeşe, Nuriye Kübra Gümrükçü, Şeyma Karataş, İnci Veren, Medine Akalın, Süreyya Betül Derin, Şeyma Nur Barlak, Ahsen Açıkgöz, Sude Nur Uçar, Beyzanur Eryılmaz belgelerini protokol üyelerinin ellerinden aldılar. Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.