Dünya Çevre Günü’nde denize hafriyat dökenlere ceza yağdı

Zonguldak'ta BEÜ Obezite merkezi arka tarafında bulunan mevkide denize hafriyat ve inşaat atığı döken kamyonlara ceza yağdı.

Dünya Çevre Günü’nde denize hafriyat dökenlere ceza yağdı
20 Eylül 2021 Pazartesi 16:48

Zonguldak'ta BEÜ Obezite merkezi arka tarafında bulunan mevkide denize hafriyat ve inşaat atığı döken kamyonlara ceza yağdı.

Dünya Çevre Günü’nde Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Bülent Ecevit Üniversite Obezite merkezi ve Öğretmenevi arkasında bulunan sahada yaptığı ani denetimlerde denize hafriyat ve inşaat atığı döken kamyonların tespit ederek tutanak tutuldu.

Yapılan açıklamada, "İlimiz, Merkez ilçesi Öğretmen evi ve Obezite Merkezinin bulunduğu

mevkide hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atığı döküldüğüne dair il Müdürlüğümüze çeşitli yollarla iletilen başvurular ve yerel basında da yer alan haberler üzerine İI Müdürlüğümüz personelleri

tarafından yerinde denetimler gerçekleştirilmiştir. Söz konusu denetimler sonucunda uygunsuz olarak hafriyat toprağı dökenler hakkında tutanaklar düzenlenmiş olup ve 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında idari işlem uygulanacaktır" denildi.

Yetkililer ayrıca il genelinde uygunsuz olarak hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atığı dökülmesinin önüne geçilmesi için yoğun olarak denetimlerin sürdürüleceği ifade edildi. (Meryem Demir)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.