Bahar dönemi programları devam ediyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi (MEDEM) 2021-2022 eğitim öğretim yılı için etkinlik takvimi oluşturdu.

Bahar dönemi programları devam ediyor
18 Şubat 2022 Cuma 14:41

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi (MEDEM) 2021-2022 eğitim öğretim yılı için etkinlik takvimi oluşturdu. Haftalık çalışmalara yer verilen takvimde bu yıl da birbirinden önemli ve faydalı faaliyetler programda yer alıyor.

MEDEM, üniversite öğrencilerine, çalışanlarına, Zonguldaklılara, online eğitim faaliyetleri ile tüm ülkemiz insanına hitap eden etkinliklerini sürdürmektedir. Sosyal, kültürel ve bilimsel değerleri aktarma gayretindeki MEDEM’in tüm faaliyetleri ücretsiz olup, herkese açıktır.

Bahar Dönemi İlk Etkinlik Konusu: Yapay Zekâ Teknolojisi ve Gerçek Zamanlı Sanal Yaşam (Metaverse). Belli peridolar dahilinde merak edilen, gündemde olan konular zoom üzerinden alanında uzman bilim insanlarının katkılarıyla ele alınmayabahar döneminde de devam edecek. Bu seminerlerden ilki 24 Şubat 2022 Perşembe akşamı saat 21.00’da Doç. Dr. Muhammet Özdemir, Doç. Dr. Levent Aydın, Uzman Yusuf Özdemir’in sunumuyla gerçekleştirilecek. Hocalarımız görsel malzemeler eşliğinde son zamanların en çok gündemde olan konusu “Yapay Zekâ Teknolojisi ve Gerçek Zamanlı Sanal Yaşam (Metaverse)” konusunu ele alacaklar.

Seminerlerin ikincisi ise her hafta cuma günleri saat 15.30-16.30 arasında hem MEDEM’de yüz yüze hem de zoom üzerinden Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Dağlıoğlu tarafından “Yaratılışa Dair Sorular ve İlk İnsan” konusunda verilecek olup öğrencilerimizden ve zoom üzerinden programa katılanlardan gelen sorular cevap bulacaktır.

Zoom üzerinden sürdürülen derslerden biri de Yasemin Odabaş tarafından yürütülen “Manevî Bakım Eğitimi Dersleri”dir. Moderatörlüğünü Yasemin Hatice Akçakaya’nın yaptığı görsel sunum eşliğindeki “Manevi Danışmanlık Dersleri’ her hafta yoğun ilgi görüyor.

MEDEM’de yeni dönemde yeni dersler de programa alınacaktır. Bu programlardan birincisi günlük konuşma, münazara ve hikâye okumalarına dair pratik İngilizce dersleri olacaktır. Her hafta pazartesi günleri 12.00-13.00 arasında Zeynep Avcı ile gerçekleşecek derslere öğrencilerimizin yoğun katılımı beklenmektedir. İngilizcenin yanı sıra Mustafa Sezer ve Tuğba Burma tarafından “Arapça Metin Okumaları” ve Khansaa Aljabbari tarafından pratik Arapça dersleri verilmesi planlandı.

Yeni dönemde geleceğimizin aydınlık yarınları gençlerimizin istifadesi için birbirinden kıymetli hocaların sunacağı çok farklı dersler MEDEM bünyesine katılacak. Yeni eklenen ve devam eden dersler arasında Zuhâl Karagöz’ün sunacağı “Müzikal Değerler Eğitimi” ile “Tıbb-i Nebevî Dersleri”, Leylâ Naldemir’in çevirim içi sürdürdüğü “Siyer Okumaları”, “Safahat Okumaları” ve “Osmanlıca Dersleri”, Seçil Kahraman’ın “Siyer-i Nebî”, Emine Büşra Berktaş’ın “Tasavvuf Okumaları”, Tuğba Burma’nın “Arapça Kıssau’n-Nebiyyin Okumaları”, Elif Dağdeviren’in “Tefsir Okumaları”, Şeyda Nur Erbaş’ın “Hadislerle İslam Sohbetleri”, Salih Erden’in “İslam Hukuku Okumaları”, Emine Daşpınar ve Melek Narin’in ortaklaşa sunacağı “Âdâb-ı Muâşeret Dersleri”, Metin Gündoğdu’nun “Ney Dersleri”, Ramazan Ögtem’in “Hadis Okumaları” yer alacak.

12 Mart 2021 tarihinden itibaren Zonguldak Müftülüğü ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Merkezi tarafından online yürütülen İlim ve Hikmet Derslerinin bu haftaki konuğu Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse olacaktır. Bilgi birikimi, hitâbetiyle ülkemizin önde gelen ilim insanlarından olan Saffet Köse Hoca’nın dersine yoğun katılım bekleniyor. (Haber Merkezi)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.