Fikret Zaman, Bağımsız Emekliler Sendikası adına yapılan açıklamada, emeklilerin zor bir durumda olduğunu ve milyonlarca emeklinin açlık sınırının altında maaş aldığını belirtti.

Zaman, "Biz emekliler olarak hükümetin dikkatini çekmek istiyoruz. Ülkemizde 16 milyon emekli var ve birçoğumuz açlık sınırının altında maaş alıyoruz. Bu durumun düzeltilmesi için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Emeklilerin durumunun düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Zaman, özellikle memur emeklilerine yapılan zamların geçmişteki dönemlere göre yetersiz kaldığını ifade etti. "Ülkemizde yaşanabilir bir durum istiyoruz ve bu doğrultuda emeklilerin durumunun iyileştirilmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

Ayrıca, her dini bayramda verilen bayram ikramiyelerinin artırılmasını isteyen Zaman, "Bayram ikramiyesi geçmişte CHP tarafından 15 bin lira olarak vaat edilmişti ancak şu anda 3 bin TL seviyesinde. Bizler bayramlarda alacağımız ikramiyenin artırılmasını talep ediyoruz. Bu, dar gelirlilerin yanı sıra tüm toplumun beklentisidir. Emekli maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin daha yaşanabilir bir seviyeye çıkarılmasını istiyoruz. 16 milyon emekli sandığa gittiğinde ne yöne oy vereceğini çok iyi bilir!" şeklinde konuşarak, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde emeklilere maaş düzenlemesi yapılması gerektiğini vurguladı.

Zonguldak Belediyesi’nde rekor borç! Pankart asılacak Zonguldak Belediyesi’nde rekor borç! Pankart asılacak

Fikrt Emekli Zammı Açıklaması

Muhabir: Ersen Berk Çelik