B-Dispate Takımı 74. Uluslararası Uzay Kongresinde ZBEÜ’yü Temsil Edecek B-Dispate Takımı 74. Uluslararası Uzay Kongresinde ZBEÜ’yü Temsil Edecek

Zonguldak Valiliği'nde bugün yapılan Fevkani Zirvesi yapıldı. Toplantıdan çıkan kararlarla ilgili Valilik bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, 1954 yılında yapılan Fevkani Köprü’nün 29 Ağustos’ta yıkımına başlanacağı öğrenildi.

Valilik’ten yapılan açıklama şu şekilde:

“İlimiz Merkez İlçesinde 1954 yılında yapımına başlanılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından RİSKLİ YAPI olarak tespiti yapılan Fevkani Köprüsü ile ilgili olarak, Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediye Başkanlığı, Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, DSİ 232.Şube Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Telekom Müdürlüğü, BAŞKENT Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkililerinin katılımıyla yapılan değerlendirme toplantısında alınan kararlar aşağıya çıkarılmıştır.

1- Fevkani Köprüsü ve bağlantı ayakları üzerine 11.08.2023 tarihinden geçerli olmak üzere araç park yasağı getirilecektir. 

2- Karayolları tarafından yapımı devam etmekte olan yeni kavşağın yapımı 28.08.2023 tarihine kadar tamamlanacak olup, akabinde köprü yıkımına başlanacağından, 20.08.2023 tarihinden geçerli olmak üzere köprü altındaki dükkanlara elektrik, su ve doğalgaz arzı ilgili kurumlarca kesilecektir.”

Haber Merkezi