Sıcaktan bayıldı! Sıcaktan bayıldı!

Pazar gününden itibaren yurdun güney, iç ve doğu bölgelerinde pazardan itibaren aşırı sıcaklar etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre; Kahramanmaraş, Adana, Şanlıurfa ve Batman'da termometreler 45 dereceyi görecek. Bu illerde ikamet eden vatandaşlarımız için "Öğlen saatlerinde dışarı çıkmayın" uyarısı yapılıyor.

Ulusal basında yer alan haberlere göre Pazar gününden itibaren başta Marmara, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu'nun doğusunda mevsim normalinin çok üstünde seyreden "ekstrem" sıcaklıklar görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre; Kahramanmaraş, Adana, Şanlıurfa ve Batman'da hava sıcaklığının 45 dereceye çıkması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Halen ülkemizin doğu ve güneydoğu kesimlerindeki sıcak hava dalgasının 13.08.2023 Pazar gününden itibaren etkisini arttırarak, diğer bölgelerimizde de etkili olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor" ifadelerine yer verildi.

Yüksek sıcaklıklarla ilgili vatandaşlara çağrıda bulunan uzmanlar, özellikle öğlen saatlerinde mecbur olunmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu. (Haber merkezi)

Sıcak havada direksiyon başında fenalaştı! Sıcak havada direksiyon başında fenalaştı!

Çiçekçi esnafı, sıcak havalarda çiçek bakımının püf noktalarını anlattı Çiçekçi esnafı, sıcak havalarda çiçek bakımının püf noktalarını anlattı

Jandarma ve UMKE olay yerinde! 20 kişi hastaneye kaldırıldı Jandarma ve UMKE olay yerinde! 20 kişi hastaneye kaldırıldı

Zonguldak halk pazarını sıcak hava vurdu Zonguldak halk pazarını sıcak hava vurdu