Fevkani Köprüsü ile ilgili dün Valilikte gerçekleşen toplantının ardından köprü altı esnafı alınan karara tepki göstererek sürenin çok kısa olduğunu söyledi. Esnafların yıkıma karşı olmadığını fakat bu kadar esnafın mağdur olacağını altına çizen esnaflar tahliye için sürenin uzatılmasını istedi.

Bu kadar kısa sürede tahliyenin mümkün olmadığını ifade eden esnaf Yüksel Aydın, " Apar topar yapılan seçim yatırımı için apar topar yapılan bir karar. Yani biz ondan bir süreç yedik başkandan. Bize risk var diye müsaade etmedi ama sekiz aydır üç senedir hatta var. Onu bize on güne sığdırıp seçim yatırım İçin 95 esnafın ayağını hiç pabuca soktu. Başka bir şey değil. En büyük özeti bu. Peki, siz bu süreçten sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz? Süreç var. O kısa süreçte o dediği gibi kısa süreçte bu işlerin tahliyesi olma şansı yok. Matematiksel olarak yok. Kısa sürede onun Dediği gibi bunun tahliyesi olma imkânı yok. Matematiksel olmaz. Nasıl yaşayacaksın? On günde on beş günde oraya yapacağın bir şey tanzim edilmemiş. Onun için her şey afaki. Sadece seçim yatırımı. Başka hiçbir şey değil

Köprü altında 50 yıldır esnaflık yapan Ahmet Aksoy

Bayi Tahsilat Süreçlerini Kolaylaştırmanın Yolları Bayi Tahsilat Süreçlerini Kolaylaştırmanın Yolları

"Dünkü toplantıda Vali Bey giderayak esnafı öcü gibi gösterip sıkıntıya soktu. Bizlere belediye başkanı tarafından Elmas Park gösterildi. Biz Elmas parkta incemle yaptık. Emlak konut yöneticilerinin izni ve yapılması gerekenler yapılmamış. Buradaki inşaatın yapılma süresi bizim tahliye süremize yetmiyor. Biz yıkıma karşı değiliz. Yıllarını verdiğimiz ekmeğimizin peşindeyiz. Biz aleyhimize yapılanlara karşıyız. Televizyonlarda çıkıp bizleri öcü gibi gösterdiler. Bizim başkanımızı yayına davet etmediler. Biz geçen yaptığımız basın açıklamasında köprü ile ilgili raporlarımızı verdik maalesef biz bu raporları göremedik. Bizler sadece sürenin uzatılmasını istedik. Fakat bu konuda Akel acele yapılan toplantıda alınan kararı eleştiriyorum" dedi.

Alelacele alınmış bir karar

Fevkani Köprüaltı Derneği Başkanı Yavuz Yazıcı,  "Evet bizim zaten başından beri söylediğimiz şey biz çıkmamak konusunda direnmiyoruz. Vali Bey dün imza attı. Akşamında tayini çıktı. Önümüzde de bir yerel seçimler var biz beş sene daha kimle muhatap olabileceğimizi bilmiyoruz. Alelacele alınmış bir karar sonrasında bu sabah itibariyle de Elmas Park'ta esnaflarla beraber gidip buraya nasıl yerleşebiliriz? Bunun istişaresini yaptık. Talep topluyoruz şu anda. Geçecek olan esnaflardan sayı belirlemeye çalışıyoruz. Çünkü orada olan dükkân sayısı otuz iki.  Burada dükkân sayısı 96 bunun mücadelesini veriyoruz. Yani önümüz çok karışık, çok karamsar. Ne yapacağımızı da bilmiyoruz" şeklinde konuştu. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2023-08-10-at-13.05.14WhatsApp-Image-2023-08-10-at-13.05.15-(1)WhatsApp-Image-2023-08-10-at-13.05.14-(1)WhatsApp-Image-2023-08-10-at-13.05.15

Şehit evinde büyük acı! Şehit evinde büyük acı!

Şehit Ateşi Zonguldak'a Düştü! Şehit Ateşi Zonguldak'a Düştü!

Zonguldak Valiliğine atanan Osman Hacıbektaşoğlu kimdir? Zonguldak Valiliğine atanan Osman Hacıbektaşoğlu kimdir?

Editör: Murat Barutçu