Hobi olarak başladı işleri dünyaya uzandı Hobi olarak başladı işleri dünyaya uzandı

AK Parti eski İl Başkanı Celil Uzun, AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday adaylığı için başvuru dilekçesini Zonguldak İl Başkanlığına teslim etti.

Uzun’un, yaptığı açıklamada, "Genel merkezimizle yaptığım istişareler sonucunda 28. Dönem genel seçimlerinde Zonguldak milletvekili aday adayı olup, Zonguldak’ımıza hizmet yolunda tekrar kolları sıvama kararı almış bulunmaktayım" dedi.  Uzun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "kurucu üyesi olarak başladığım siyasi hayatımda, evim, yuvam olan AK Parti kademelerde bulundum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu dava yolunda görev ayırt etmeden, bayrak asmaktan, sandık görevlerinden il başkanlığına kadar  Zonguldak’ımıza hizmet yolunda tarafıma atfedilen tüm görevleri, ‘aşk ile koşan yorulmaz’ anlayışıyla ifa etmeye çalıştım. Bu güne kadar zaferlerle çıktığımız rekorlar kırdığımız tüm seçimlerin tekrarına Allah’ın izniyle 2023’te Türkiye Yüzyılında tekrar şahit olacağız.

Genel merkezimizle yaptığım istişareler sonucunda 28. Dönem genel seçimlerinde  Zonguldak milletvekili aday adayı olup, Zonguldak’ımıza hizmet yolunda tekrar kolları sıvama kararı almış bulunmaktayım. Kuruluşundan bu yana birlikte çalıştığım dava arkadaşlarıma, benden desteğini esirgemeyen hemşehrilerimize şükranlarımı sunarım ve hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet dilerim. Ayrıca bu kutlu hizmet yolunda aday adayı olan ve olacak kardeşlerime başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun." Dedi.

Mehmet Celil Uzun Kimdir ?

1960 yılında Adapazarı'nda dünyaya geldi. AK Parti’nin kuruluşunda yaklaşık üç dönem il başkanlığı görevinde bulundu. Celil Uzun, evli ve 3 çocuk sahibidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Zonguldak İli, Alaplı İlçesi Belediye Başkan adayı oldu. (Haber Merkezi)