ZBEÜ Kdz. Ereğli MYO’da, için geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamak beş ayrı etkinlik düzenlendi.

ALESTA ALEMDAR EPİK DRAMATİK DANS GÖSTERİSİ

İlk olarak 24 Ekim tarihinde Kdz. Ereğli MYO akademisyenleri ile öğrencileri ve Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Kdz. Ereğli Belediyesi AKM salonunda “Alesta Alemdar Epik Dramatik Dans Gösterisi” düzenledi. Kdz. Ereğli'deki Alemdar Gemisi'nin İstiklal Mücadelesindeki rolü ve ilçenin ilk deniz şehidini konu alan organizasyona yoğun katılım oldu. Etkinliğin sonunda Kdz. Ereğli MYO Müdürü Doç. Dr. Avni Yıldız, organizasyonda emeği geçenleri tebrik ederek teşekkür belgesi takdim etti.

Başkana saldırı olayında taraflar konuştu: “Saldırı olmadı, sözlü tartışma oldu” Başkana saldırı olayında taraflar konuştu: “Saldırı olmadı, sözlü tartışma oldu”

100 ADET FİDAN DİKİMİ

26 Ekim Perşembe günü, Kandilli Beldesinde, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürlüğü ve Kandilli Belediyesinin destekleri ile 100 adet fidan dikimi yapıldı. Kdz. Ereğli MYO akademisyenleri ve öğrencileri tarafından dikilen fidanlar “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Hatıra Ormanı” adıyla doğaya armağan edildi. Etkinlik sonrasında sonunda Doç. Dr. Yıldız, etkinliğe destek veren kurumlara teşekkür belgesi takdim etti.

PROF. DR. ADNAN SOFUOĞLU’NDAN ‘CUMHURİYET VE 100. YIL’ KONFERANSI

27 Ekim Cuma günü, Alemdar Gemisi Konferans Salonu’nda, Hacettepe Üniversitesi Öğr. Üyesi ve Atatürk Araştırma Merkezi Eski Başkanı Prof. Dr. Adnan Sofuoğlu,  “Cumhuriyet ve 100. Yıl” teması çerçevesinde vatanın kurtuluşu, Cumhuriyetin kuruluşu ve onun nasıl korunacağı hakkında konferans verdi. Öğr. Gör. Dr. Mustafa Samur'un moderatörlüğünü yaptığı konferans, Doç. Dr. Yıldız’ın Prof. Dr. Sofuoğlu’nu tebrik etmesi ve teşekkür belgesi takdim etmesi ile son buldu.

100. YILIN GENÇLERİNİN KANO YARIŞI

29 Ekim Pazar günü, ilk olarak Kdz. Ereğli Yelken İhtisas Kulübü’nün destekleri ile öğle saatlerinde “100. Yılın Gençlerinin Kano Yarışı” adlı aktivite düzenlendi. Etkinliğe, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Kdz. Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin katıldı. Etkinliğin sonunda yarışmada dereceye girenlere madalyalarını takdim eden Doç. Dr. Yıldız, 100. Yılını yaşayan Cumhuriyetin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

500 ÖĞRENCİNİN KATILIMIYLA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Pazar günü akşam saatlerinde ise Kdz. Ereğli MYO akademisyenleri ve 500 öğrenci Cumhuriyet Yürüyüşüne katılarak, 100 metrelik Türk Bayrağını taşıdı. Cumhuriyetin 100. Yılında ZBEÜ Kdz. Ereğli MYO’da gerçekleştirilen tüm etkinlikler büyük bir coşkuyla kutlandı. (Haber Merkezi)

WhatsApp-Image-2023-11-03-at-09.26.08WhatsApp-Image-2023-11-03-at-09.26.06WhatsApp-Image-2023-11-03-at-09.26.07-(1)WhatsApp-Image-2023-11-03-at-09.26.08-(1)WhatsApp-Image-2023-11-03-at-09.26.09

Editör: Murat Barutçu