Fındık bahçesinde yangın! Fındık bahçesinde yangın!

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü kestane ormanlarında kestane meyvesi oluşumunu engelleyerek hem bal üretiminin hem de meyve üretiminin azalmasına sebep olan gal arısıyla başlatılan  mücadele kapsamında, Gökçebey Orman Zararlılarıyla Mücadele Laboratuvarında üretimi yapılan  Torymus sinensis'ler doğal ortamlarında görevlerine başladılar.

Alınan bilgiye göre, Alaplı’da Alioğlu köyü  Doruklu Mahallesine Ereğli’de Hasankahyalar Köyü ve Kocaman Köyüne salımını gerçekleştirilen  2 bin 753 adet avcı (parazitoid) böcek salındı.

Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu yaptığı açıklamada, “Bu büyük mücadelenin parçası olduğumuz için mutluyuz. Ormanlarımıza zarar veren tüm etmenlere karşı mücadelemiz artarak devam edecek” dedi.(Haber Merkezi)

ZONG-EREĞLİ-VE-ALAPLI'DA-GAL-(2)

Eski Başkan Muharrem Akdemir; “Saat kulesi benim projemdi” Eski Başkan Muharrem Akdemir; “Saat kulesi benim projemdi”

İnağzı sakinleri tedirgin: Zarar vermek uğruna canlarını hiçe saydılar! İnağzı sakinleri tedirgin: Zarar vermek uğruna canlarını hiçe saydılar!

Emekliye bayram ikramiyesi zammı müjdesi Emekliye bayram ikramiyesi zammı müjdesi

Bartın’daki cinayet olayında kayınpeder ve gelini tutuklandı! Bartın’daki cinayet olayında kayınpeder ve gelini tutuklandı!

Editör: Murat Barutçu