Trendyol'da Satış Yapma Şartları

Trendyol'da Satış Yapma Şartları arasında şirket kuruluşu, mağaza açma başvurusu, ürün yükleme gibi birçok önemli nokta yer alır. Sizleri Trendyol’da satış ile bilgilendirmek için hazırladığımız bu yazımızda Trendyol'da Satış Yapma Şartlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Trendyol’da mağaza açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol'da Satış Yapma Şartları
18 Nisan 2022 Pazartesi 11:57

Trendyol'da Satış Yapma Şartları

E-ticaret yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği platformlar arasında Trendyol’da yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük pazaryeri platformları arasında yer alan Trendyol hem müşteri kitlesi bakımından zengin olduğu hem de her gün milyonlarca ziyaretçi tarafından ziyaret edilen bir pazaryeri platformu olduğu için markalar tarafından satış platformu olarak tercih edilir. Trendyol Satış Yapma Şartlarını yerine getiren markalar burada kolayca satış yapmaya başlayabilir.

Trendyol'da Satış Yapma Şartları arasında şirket kuruluşu, mağaza açma başvurusu, ürün yükleme gibi birçok önemli nokta yer alır. Sizleri Trendyol’da satış ile bilgilendirmek için hazırladığımız bu yazımızda Trendyol'da Satış Yapma Şartlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Trendyol’da mağaza açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol Nedir?

Trendyol, 2010 senesinde Demet Mutlu tarafından kurulan bir e-ticaret platformudur. Dünyanın önde gelen e-ticaret platformları arasında yer alan Trendyol, alıcılar ve satıcıları buluşturan ve komisyon sistemi ile çalışan bir pazaryeridir. 2018 yılında Alibaba Group ile ortaklık yapmaya başlamıştır.

Trendyol’da Satış Yapmak

Trendyol satış yapma şartlarını yerine getiren kişilerin kendilerine ait bir mağaza açarak satış yapabileceği önemli platformlardan birisidir.

 • Şirket kurma

 • Mağaza açma başvurusu yapma

 • Gerekli belgeleri yükleme

 • Trendyol’a ürün yükleme

 • Fiyatlandırma

Gibi şartları yerine getiren kişiler bu platformda kendilerine ait bir mağaza kurabilir ve Trendyol’un hazır müşteri kitlesine ulaşarak satış yapmaya başlayabilir.

Şirket Kuruluş Şartı

İnternetten satış yapmak için herkesin bir şirket kurması gerekiyor. Çünkü şirket kurarak kişiler sattıkları ürün ve hizmetlere fatura kesiyor ve bu faturalar üzerinden devlete belirli vergiler ödüyor. Trendyol satış yapma şartları arasında da bu nedenle şirket kuruluş şartı yer alıyor aksi halde kişilerin Trendyol’da şirket kurmadan satış yapması mümkün değildir.

 • Şahıs şirketi

 • Anonim şirket

 • Limited şirket

Türleri Trendyol’da satış yapmak isteyen kişilerin en çok kurduğu şirket türleridir. Bu şirket türlerini kurarken de kişiler sermayelerini, özelliklerini ve gelecekteki planlarını göz önünde bulundurarak kuracakları şirket türüne karar verebilmektedir. Sizler de bunları göz önünde bulundurabilir ve kuracağınız şirket türüne karar verebilirsiniz.

Trendyol Satıcı Başvurusu Yapma Şartı

Trendyol satış yapma işlemlerini başlatan kişilerin şirket kuruluşunun ardından Trendyol’da mağaza açmak için başvuru yapması gerekmektedir ve bu başvuru onaylanmadan Trendyol’da satış yapabilmek mümkün değildir. Trendyol’un bu şartını yerine getirmek için:

 • Trendyol Partneri ziyaret edin.

 • Satıcı başvuru formunu doldurmak için hangi panelden satış yapacağınızı seçin. (Pazaryeri, Yemek, Hızlı Market)

 • Ardından başvuru formunda yer alan bilgileri doldurun. (Ad-soyad, e-posta adresi, şirket türü, cep telefonu numarası, satılacak ürün kategorisi, TCKN ya da VKN, İl ve İlçe)

 • Aydınlatma metnini okudum ve anladım kutucuğunu işaretleyin.

Ardından şirketiniz ile ilgili bilgilerin istendiği formu da doldurarak Trendyol satıcı başvurunuzu yapın. Trendyol Satış Yapma Şartları arasında yer alan bu formu doldurduktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gerekli Belgeler

Trendyol'da Satış Yapma Şartları arasında kişilerin belirli belgeleri de tamamlaması ve Trendyol’a iletmesi gerekmektedir. Trendyol satış yapma sürecinde kişilerden şu belgeleri istemektedir.

 • İmza Sirküleri

 • Vergi Levhası

 • Ticaret Sicil Gazetesi

 • Faaliyet Belgesi

 • Anlaşma Sözleşmesi

Gibi belirli belgeler Trendyol tarafından istenen belgelerdir. Bu belgeleri ilk olarak Trendyol paneline yükleyebilir ve ardından Trendyol’a kargo yolu ile ileterek Trendyol'da Satış Yapma Şartları arasında yer alan en önemli şartlardan birini tamamlayarak bu platformda satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ürün Yükleme ve Fiyatlandırma

Trendyol’da satış yapmak isteyen kişiler gerekli olan belgeleri Trendyol’a iletir ve ardından bu kişileri mağazaları açılır. Bu noktada Trendyol’da satış yapmak için kişilerin mağazalarına ürün yüklemesi ve bu ürünleri fiyatlandırması gerekmektedir. Trendyol'da Satış Yapma Şartları arasında da bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur.

 • Ürünleri yüklerken katalogdan seçim yapın.

 • Satacağınız ürünler Trendyol kataloğunda yer almıyorsa kendiniz yükleyin ve yüklerken Trendyol’un istediği başlık, ürün açıklaması ve görsel gibi önemli unsurlara dikkat edin.

 • Trendyol’daki ürünlerinizi doğru bir şekilde fiyatlandırın.

Bu noktaları önemseyerek sizler de ürün ve hizmetlerinizi Trendyol’un istediği gibi yükleyebilirsiniz. Böylece ürünleri kontrol eden müşteri temsilcisinden daha hızlı yanıt alabilir ve Trendyol’da satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol’da Müşteri Memnuniyetini Önemseyin

Trendyol'da Satış Yapma Şartları arasında yer alan ve Trendyol’un en çok önemsediği konulardan birisi de müşteri memnuniyetidir. Bu nedenle her markanın müşteri memnuniyetini sağlayarak satış yapması gerekir.

 • Ürün fiyatları

 • Kampanyalar

 • Gönderim süreçleri

 • İade ve iptal süreçleri

Trendyol’dan alışveriş yapan müşterilerin en çok önemsediği süreçlerdir ve bunlar müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı olur. Aksi halde müşteriler memnun kalmadığı takdirde Trendyol mağaza anlaşmasını fesheder ve satış yapmanızı durdurur.

Trendyol Entegrasyonu ile Mağazanızı Kolayca Yönetin

E-ticaret sitenizi kurarken sizler de Ticimax e-ticaret alt yapısını tercih edin. Ticimax e-ticaret alt yapısı içinde yer alan modül ve özellikleri kullanarak e-ticaret sitesi ve Trendyol siparişlerinizi tek bir panelden yönetin. Çift yönlü e-ticaret entegrasyon modeli sayesinde ürünlerinizi, kategorilerinizi ve stoklarınızı hızlıca eşleştirin ve profesyonel bir şekilde e-ticaret yapmanın keyfini çıkarın.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.